J-slash
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Pamiętnik The GazettE

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Mun
Siła Wyższa
Mun


Liczba postów : 2903
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Wrocław/Poznań

Pamiętnik The GazettE Empty
PisanieTemat: Pamiętnik The GazettE   Pamiętnik The GazettE Icon_minitimePon Sty 25, 2010 3:44 pm

Na samym początku ostrzegam, że lepiej by to przetłumaczył dzieciak, wrzucając tekst do translatora, ale od czegoś trzeba zacząć... xD
Link do oryginału się pokaże, jak dostanę go w swoje łapki. Jeśli ktoś miałby do tego dostęp bardzo proszę o zaklinowanie. Niestety tłumaczę z różnego rodzaju angielskich przekładów szeroko udostępnionych w sieci. The GazettE Diary pojawia się w różnych fragmentach w wielu miejscach, to też nie ma sensu linkowac do angielskich przekładów, bo wyszłoby tego od cholery i trochę.
Tekst tłumaczony jest wyłącznie w celach edukacyjnych. Dla miłośników j-rocka, nurtu visual kei, oraz fanów zespołu The GazettE.
©️ The GazettE

Zaczynam tłumaczenie od najdalszego spotkanego przeze mnie przekładu na język angielski. Planowo, będą się tu pojawiać Pamiętniki we fragmentach „miesięcznych”.
Tekst nie jest betowany i z założenia nie będzie, chyba, że wyniknie jakaś ogromna potrzeba bety. Proszę o wytknięcie ewentualnych błędów i jednocześnie za nie przepraszam.



Grudzień 2005



RUKI
12/01/105 (thu) 01:23:07

Jest zima, huh... Minęła chwila. Miewam się dobrze~
Chodzenie po, od niedawna zimnych, ulicach nie należy do najprzyjemniejszych. *śmiech*
Moja aktywność skończyła się w podziemiach*, ale w końcu zauważyłem, że robi się coraz zimniej. Niedługo pojawi się też singiel. Stary album był niepoprawny. Ten album też jest super niesamowity, więc oczekujcie go!
Ponadto niedługo zaczyna się trasa. Stańmy się wszyscy dzicy! Z niecierpliwością tego oczekuję.



KAI
12/06/105 (tue) 13:12:24

W końcu, Cassis pojawi się już jutro!!!
Zaczyna mnie obezwładniać uczucie „Ja tu czekam”! ヽ ( ゜ ▽ ゜ ) ノ
Nawiasem mówiąc, jestem zaskoczony, że Cassis TV CMs pojawi się już jutro!!! *śmiech*



AOI
12/07/105 (wed) 22:32:41

Minęło trochę czasu...
Cassis jest od dzisiaj w sprzedaży.
Nie zapytałem o nic oprócz daty publikacji.
Jestem ekstremalnie poruszony ilością fanmaili, które dostałem.
Cieszę się, że mogę spędzić ten czas razem ze wszystkimi.
PSC tour zacznie się już niedługo.
Nie mogę się doczekać!

Gazette - Aoi



KAI
12/24/105 (sat) 21:47:45

Ya-ho!!!
Jest Wigilia!
Czy wszyscy dobrze się bawicie?

Trzeba zdać egzamin przyszłego roku i zmierzyć się z wszystkimi ważnymi zwycięstwami oraz porażkami.
Róbcie co w Waszej mocy! Zaczynając od teraz my także będziemy pracować nad przyszłoroczną trasą! (*^o^) ? (^-^*)
Mam dużo wątpliwości ale... Chciałbym, aby wszyscy mieli wspaniałe Święta...

☆★☆★ Wesołych Świąt! ☆★☆★



AOI
12/26/105 (mon) 01:50:2

Minęła chwila!
Czy wszyscy mieli wesołe Boże Narodzenie?
Kupiłem sobie, rzecz jasna, dwie gitary.

Tak na marginesie, chciałbym przeprosić wszystkich, którzy przyszli dziś do Zepp TOKYO.
Przepraszam, nie mogłem zostać do końca na scenie. Tym razem myślę, że byłoby to dla mnie opłakane w skutkach.
Czy wszyscy czekacie na naszą trasę w lutym? Proszę wyczekujcie jej.
Damy wam najlepszy czas (w waszym życiu) jako prezent.
Dobrze więc... na razie!



RUKI
12/27/105 (tue) 00:18:08

YEAH~~

Jestem spóźniony, ale Wesołych Świąt! Zazdroszczę tym będącym w miejscach gdzie pada śnieg. Jest zimno, nie przeziębcie się!
Po zakończeniu PSC Tour nie będziemy występować na żywo, aż do lutego... naprawdę, to przykre. Jednak wyczekujcie na niesamowity ALBUM, który się niedługo pojawi! To bardzo rozwinięty ALBUM, nie może być opisany tylko kilkoma dźwiękami, więc yoroshiku.**
Proszę starajcie się nie przeziębić.
I w końcu znam różnicę między PEACE and PIECE.*** *śmiech*



KAI
12/28/105 (wed) 21:09:31

Zostały trzy dni do końca roku!
Ten rok... sprawił, ze martwiłem się i myślałem o wielu rzeczach, musiałem przezwyciężyć dużo przeszkód**** – jednak przeszliśmy przez to razem... i pomijając to wszystko, to był rok wielu uśmiechów!
Yup! To był dobry rok!
Członkom zespołu i obsłudze którzy są niezastąpieni, a co najważniejsze fonom, którzy są niezastąpieni... dzięki!
I wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!*****
Mam nadzieję, ten następny rok będzie wspaniały dla wszystkich...


_______________________________
*Cóż... ani ja ani angielski tłumacz nie mamy pojęcia o co chodzi z tymi podziemiami... Zwyczajowo to „underground” odnosi się do podziemnych centrów handlowych... ale z drugiej strony ani ja ani angielski tłumacz nie mamy pojęcia o czym on gada. Cute

** znów i ja i angielski tłumacz mieliśmy problem, „yoroshiku” używa się zwykle w języku japońskim gdy przedstawiamy kogoś (lub siebie), to takie... miło mi poznać. Jednak ci osłuchani z japońskim, wiedzą, że nie używamy tego jedynie podczas przedstawiania ludzi. Angielski tłumacz użył tutaj zwrotu „best regards”, jednak ja pomyślałam, iż zostawienie tego w Romanji będzie lepszym rozwiązaniem Cute

*** peace – pokój (w znaczeniu „brak wojny”), piece – kawałek. Podejrzewam, że dla Japończyka rozróżnienie tych dwóch słów może być naprawdę wyzwaniem. Cute Wiecie jak oni kaleczą angielski... nawet Brytyjczycy ich nie rozumieją. XD

**** dosłownie powiedział, „przebić głową dużo ścian”, ale tak zdecydowanie brzmi bardziej po polskiemu...

***** znów to „yoroshiku” tym razem jednak dało się to jakoś w miarę zgrabnie przetłumaczyć... powiedzmy, że właśnie to miał na myśli xDD


Ostatnio zmieniony przez Mun dnia Wto Sty 26, 2010 12:38 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Aya
Organizator J-rock Festival
Aya


Liczba postów : 427
Join date : 15/01/2010
Age : 28
Skąd : wyłaniam się z mroku xd

Pamiętnik The GazettE Empty
PisanieTemat: Re: Pamiętnik The GazettE   Pamiętnik The GazettE Icon_minitimePon Sty 25, 2010 4:48 pm

Z tym pierwszym yoroshiku... to brzmi, jakby on przedstawiał czytelnikom ich nowy album, coś jakby... hmmmm... po angielsku powiedziałabym 'enjoy it' ale po polsku... kurcze Cute""""

'mam nadzieję, że się wam spodoba'????

bo tego nie da się napisać dosłownie

'best regards' mi jakoś nie pasuje... 'więc pozdrowienia'?? Shocked""
Powrót do góry Go down
Anya
Złośliwiec | Kyo Owner
Anya


Liczba postów : 3098
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Kyoto

Pamiętnik The GazettE Empty
PisanieTemat: Re: Pamiętnik The GazettE   Pamiętnik The GazettE Icon_minitimePon Sty 25, 2010 8:26 pm

Mun, jedna prośba. Zarzuć mi tym zdaniem:
Cytat :
Moja aktywność skończyła się w podziemiach*, ale w końcu zauważyłem, że robi się coraz zimniej.
po angielsku, proszę xD i raz chyba powinno być 'nie przeziębcie' a nie 'nie przeziębicie.'

ooooch, oni są zabawni ^.^
Powrót do góry Go down
http://faint-drella.tumblr.com/
Vespergold
Królowa Paparazzich
Vespergold


Liczba postów : 2630
Join date : 09/01/2010
Age : 28
Skąd : Wrocuaff.

Pamiętnik The GazettE Empty
PisanieTemat: Re: Pamiętnik The GazettE   Pamiętnik The GazettE Icon_minitimePon Lut 22, 2010 7:51 pm

Takie roztrzepane pocieszne Japońce Bi Eyes

A Ruki jest przezabawny Cute
Powrót do góry Go down
http://vespergold.fbl.pl
Sponsored content





Pamiętnik The GazettE Empty
PisanieTemat: Re: Pamiętnik The GazettE   Pamiętnik The GazettE Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Pamiętnik The GazettE
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» The GazettE
» The GazettE - The End
» Aoi - The GazettE
» The GazettE - Ito
» Kai - The GazettE

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
J-slash :: J-music :: Artykuły, wywiady, official'e-
Skocz do: