J-slash
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Vidoll

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
zuzak
Ostatni sektor
zuzak


Liczba postów : 15
Join date : 12/11/2010
Age : 33

Vidoll  Empty
PisanieTemat: Vidoll    Vidoll  Icon_minitimePią Lut 18, 2011 1:46 pm

A więc...Jak zapewne wszyscy domyślil się po moim avku,kocham ten zespół. xD Więc postanopwiłam naspisać o Nich co nieco.A poza tym niestety do 7 maja 2011 (daty Ich ostatniego koncertu) istnieją już tylko formalnie.Mam nadzieję,że Was nie zanudzę. xD

Vidoll  Band176
(pozwoliłam sobie zmniejszyć obrazek, rozjeżdżał forum. A.)

Status : visual kei/major (szczerze mówiąc to jednoznacznie nie można określić gatunku muzyki,jaki grają)
Lata działalności: luty 2002- maj 2011

Teraz moje ulubione: rozkimna nazwy. xD Vidoll (jap. ヴィドール) a tak przy okazji to zapis bardzo mi się podoba. xD Można wytłumaczyć jako "Piękna lalka" albo "Bardzo ważna lalka" . xD Zespoł został założony w lutym 2002 roku przez Rame,później dołączyli do niego Jui,Tero,Ayano (który odeszedł rok później,a Jego miejsce zajął Hide) i Yukine.
Po raz pierwszy wystąpili w maju 2002 roku w trakcie wielozespołowej imrezy w Yokohama Arena Soundhall. Niedługo potem, bo już w lipcu, wydali swoje dwa pierwsze maxi-single, "Face Pisaroto" oraz "Face Mayura", które bardzo szybko zniknęły z półek sklepowych. W kolejnych miesiącach zespół znajdywał się na różnych składankach wydawanych przez wytwórnię Matina, a także wydawał kolejne single.8 czerwca 2005 roku ukazał się ich pierwszy album, "Mukashi Futokoro Kashi Ningyou Shuu + Omake, który był reedycją ich poprzednich mini-albumów uzupełnioną nowym materiałem. Ilość kopii tego albumu była limitowana do 10 tysięcy i cały ten nakład zupełnie się wysprzedał ! Niestety 26 kwietnia,podczas jednego z koncertów,Jui ogłosił że Hide i Yukine opuszczą zespół. >.< Później braki kadrowe zostały uzupełnione o Giru i Shun'a,którzy już zostali do końca.W 2006 roku Kisaki ogłosił, że Vidoll wraz z dwoma innymi zespołami Under Code, odejdą do innej wytwórni. Prócz tego ogłoszono jedynie, że Vidoll planuje wydanie nowego albumu, V.I.D ~Very Important Doll~, na 22 listopada. W czerwcu i lipcu ukazały się single "Innocent Teens" i "Cloud". Były to pierwsze single wydane pod skrzydłami wytwórni Sword Records, pod-wytwórni Universal.W 2007 roku Vidoll wydał album "Bastard",później trasy (ale nie będę się o tym rozpisywać żeby nie przynudzać xD). Rok 2009- już jako zespół major,wydali singiel "Puzzle Ring",a w marcu tego samego roku album "Esoteric Romance".Wrzesień 2010- Vidoll ogłosił zawiesznie działalności,spowodowanej chorobą Jui'ego. T^T Wokalista napisał bardzo poruszający list do fanów na swoim blogu,prosząc by czekali na Vidoll,bo wrócą.I wrócili...Z singlem "Crescent Gazer",a 19 stycznia tego roku,wydali album "BEST" z największymi przebojami oraz dodatkową piosenką pt. "Yamibana" (jest zajebista <3).Wraz z tą wiadomością,ogłosili że Vidoll oficjalnie kończy działalność 7 maja 2011 roku. T________T A Jui zadebiutuje jako solowy artysta.Album ukaże się 20 kwietnia tego roku.

No a teraz członkowie :
Vidoll  Jyui113
Jui
Pozycja : wokal,autor tekstów,kompozytor muzyki
Urodziny: 30 czerwca
Grupa krwi : 0
Miasto : Sendai
Wzrost : 172 cm
Waga : 50 kg
Rozmiar buta : 25,5 cm
Papierosy : Salem pianissimo
Poprzednie zespoły : De-Vine,Rasa,Raisonne,Luinspear
Prawdziwe imię : Domniemane Kiyono Junichi,jednak na Jego blogu i solowym teledysku,oraz informacjach m.in. o Luinspear pisze Tatsuki Takeshi,więc i ja trzymam się drugiej wersji. xD
Co można o Nim powiedzieć? Na pewno to,że jest unikatowy i niepowtarzalny.Jego głos sprawił,że zakochałam się w Vidoll i ta miłość trwa,i trwa. xD O De-Vine i Rasie niestety nieiwiele mogę powiedzieć...Jednak przejdźmy do Raisonne.Był to zespół typowo visualowy,z domieszką mrocznego brzmienia.Istniał jedynie rok,w latach 1998-1999.Teraz Luinspear (po Vidoll mój drugi,ukochany zespół).Istniał w latach 1999-2001 i był naprawdę świetny.Mroczne brzmienie i unikatowy,delikany oraz głęboki głos Jui'ego sprawił,że był On jednym z najlepszych zespołów tamtego okresu. (możecie Go kojarzyć m.in też po tym,że Ruka z Nigthmare był tam perkusistą xD) Po rozpadzie Luinspear,Jui dołączył do Rame w Vidoll.A właśnie ! zapomniałabym o Kisaki Project ! xP W latach 2002-2004 oraz 2006-2007 Jui udzielał tam swojego głosu. xD Był to cykl pięknych,lecz dość smutnych ballad.Jednak moja ulbiona wspólna piosenka tych muzyków to "Shinki" nagrana jeszcze z Riku i Wataru.Ale wróćmy jednak do Jui'ego.Nie znam Go,więc nie moge wysuwać wniosków na temat Jego osobowości,jednak podzielę się obserwacjami. xD Moim zdaniem jest to osoba niesamowicie wrażliwa,co podkreślają Jego piosenki.Dominuje w nich temat bolesnej przeszłości,która wiązała się z samotnością i brakiem akceptacji przez innych.Nieodzwajemniona,nieszczęśliwa miłość oraz wielkie jej pragnienie.Przy tłumaczeniach bardzo często płakałam.Oczywiście nie można też pominąć "Sister",piosenki napisanej w hołdzie Yuce,zmarłej siostrze wokalisty.Przy Niej to chyba nabardziej się rozkleiłam...W wywiadach mówił,że Jego największą wadą są skrajne wachania nastrojów.Kolejnym plusem jest to,że w każdej piosence niesamowicie Go czuć.Osobiście nie spotkałam się jeszcze z takim wokalem. Tutaj zacznę powoli kończyć,bo nie starczy mi miejsca na pozostałych. >,< No i jak powszechnie wiadomo Jui zajął się teraz karierą solową i można zobaczyć teledysk do "Saidai Kouyakuai".Szczerze przyznam,że piosenka od razu wpdła mi w ucho,jednak wolałam Go w Vidoll...

Vidoll  Rame84
Rame-tan
Pozycja : basista i lider,również kompozytor,jednak w mniejszym stopniu
Urodziny: 11 czerwca
Grupa krwi : A
Miasto : Suita (Osaka)
Wzrost : 163 cm
Waga : 49kg
Rozmiar buta : 25,5 cm
Papierosy : nie pali
Poprzednie zespoły : Radifa, Eze:Qul
Prawdziwe imię : Shibaike Trumichi

Jak już wspominałam On założył Vidoll.Radify,przyznam szczerze słyszałam tylko 2 piosenki. >,< Ale Eze:Qul mam cały album. xD I powiem,ze to również był bardzo dobry zespół.Charakterystyczne było dla Niego dość mroczne,moce brzmienie.Jednak jeżeli chodzi o utwory dominowały tam dość spokojne piosenki. xD Rame-tan po prostu rozbraja mnie psychicznie.Uwielbiam Go ! Mimo,że w zespole głownie kojarzony jest jako facet w kiecce,nie można Mu odmówić poczucia humoru.Wszędzie jest Go pełno. xd Widac to m.in po makingach do teledysków czy słynnym "Black Fairy",gdzie grał kelnerkę i pierwszy obiekt westchnień Yukine ( grającego później geja xD).Albo np. Jego słynne występy na Nihon Seitasu (cyklu koncertów z Under Code xD) gdzie próbował swoich sił z innymi jako "wokalista" przy śpiewaniu "Waisetsu Ningyo".Albo też słynne Rame vs. Shun (tak,yt rulez ! xD). Biedny basista przegrał z gitarzystą i musiał wykonywac polecenia Shun'a. XD M.in śpiewanie "Chocoripeyes" na środku ulicy. xD Reszta członków zespołu prawie padła na miejscu,a Tero spadł z krzesła.No i trzeba facetówi przyznać,że nie boi się obciachu i kompromitacji. xD

Vidoll  Tero82
Tero
Pozycja : perkusja
Urodziny: 8 września
Grupa krwi : B
Miasto : Sapporo
Wzrost : 164 cm
Waga : 55kg
Rozmiar buta : 25-25 cm
Papierosy : nie pali
Poprzednie zespoły : to chyba pozostanie jego słodką tajemnicą xD
Prawdziwe imię : Furutani Takahiro

Tero był w zespole od samego początku. xD Moim zdaniem to bardzo dobry perkusista,a najbardziej podoba mi się chyba na "Focus" i "Chocoripeyes". Poza tym instrumentem potrafi jeszcze garć na pianinie,które słychać m.in na "Occult Proposal".Również polecam piosenkę "Juunen Go No Kyou Koko De" w wersji koncertowej,gdzie On gra a Jui śpiewa.Również bardzo piękny i wzruszający utwór.Jako osoba Tero przebija Rame xD. trzeba Mu to przyznać.Jeżeli chodzi o szyderę i odwalanie różnych akcji,On rządzi. xD Np. jak wychodzi ze śmietnika i zaczepia ludzi,albo tańczy na "Black Fairy",gdzie grał jakiegoś pomocnika z ADHD w tym fastfoodzie. xD Nie da się tego opisać słowami,to trzeba zobaczyć ! xD

Vidoll  Shun15
Shun
Pozycja : gitara prowadząca
Urodziny: 15 lutego
Grupa krwi : AB
Miasto : Kumamoto
Wzrost : 183 cm
Waga : 50kg (gorsza anoreksja niż u Jui'ego xD)
Rozmiar buta : 27,5 cm
Papierosy : nie pali
Poprzednie zespoły : Chocolate ,CalorZe ,Gossip
Prawdziwe imię : nieznane

Jak już zaczynam o Shun'ie to trzeba nazwac Go obiektem westchnień niezliczonej ilości fanek. xD Własciwie to sama nie wiem co tak bardzo wszystkie je w Nim kręci,ale to pomińmy. xD Dołączył do zespołu 13 lipca 2005 roku i zajął miejsce Hide jako gitarzysta prowadzący.Niestety Jego poprzednich zespołów nie mogłam odnaleźć poza kilkoma numerami Gossip,więc na ten temat pisać nie będę.Jezeli chodzi o jego zachowanie to ten facet jest cholernie nieśmiały i prawie wcale się nie odzywa. xD A jak już zaczyna gadać to idą salwy śmiechu ze względu na Jego głos. xD Wiele osób sądzi,ze jest gejem...Jednak sam zainteresowany w wywiadach wielokrotnie wspominał,że bardzo chiałby się ożenić. xD Jednak co do Jego umiejętności nie można Mu nic zarzucić.Najbardziej chyba podobają mi się Jego solówki z "Elizy" i "Sinai".


Vidoll  Giru13
Giru
Pozycja : gitara uzupełniająca
Urodziny: 21 sierpnia
Grupa krwi : A
Miasto : Shizuoka
Wzrost : 164 cm
Waga : 52kg
Rozmiar buta : 26 cm
Papierosy : Seven stars
Poprzednie zespoły : Lilith
Prawdziwe imię : nieznane

Tak samo jak Shun,dołączył do Vidoll w lipcu 2005 roku jako gitarzysta uzupełniający na miejsce Yukine.Wcześniej,w Liliith miał ksywę "Uruha". xD No i Jego wygląd znacznie różnił się od stylu w Vidoll. xD Kolejny,bardzo utalentowany gitarzysta.Osobiście brzmienie Jego instrumentu podoba mi się o wiele bardziej niż gra Shun'a. xP A teraz coś o Nim... xD Jak wszyscy zauwazyli kocha tatuaże. xD I ozdobił się tribalami,no i to Jego "666" na ramieniu, co fajnie kontrastowało z teledyskiem do "Kuro Neko",gdzie grał księdza. xD A razem z Rame i Tero są niezniszczalni. xD Szczegónie lubię oglądać jak na koncertach i teledyskach gra sobie razem z basistą,popychają się wzjaemnie czy też robię debilne miny i kręcą się w kółko.Co do Giru to polecam przysłuchać się Jego gitarze na "Karakuri Romance" bo tam jakoś najbardziej mnie uderzyła.Z resztą uwielbiam Jego gitarę,więc nie wiem w której piosence najbardziej mogłabym Go polecić.

A teraz byli członkowie :

Vidoll  Ayano03
Ayano
Pozycja : gitara prowadząca
Urodziny: 20 sierpnia
Grupa krwi : B
Miasto : Tokyo
Wzrost : 174 cm
Waga : 54kg
Rozmiar buta : 26 cm
Papierosy : Malboro reds
Poprzednie zespoły : Miserable
Prawdziwe imię : nieznane

Cóż,Ayano pograł w Vidoll jedynie rok,po czym 30 sierpnia 2003 opuścił zespół i założył Gimmick. Aktualnie byli i obecni członkowie spotkali się,i jako zespoły sesyjne wkrótce zagrają kilka koncertów.

Vidoll  Yukine33
Yukine
Pozycja : gitara uzupełniająca
Urodziny: 27 marca
Grupa krwi : 0
Miasto : Mobara (Chiba)
Wzrost : 163,3 cm
Waga : 50kg
Rozmiar buta : 25,5 cm
Papierosy : John player special (JPS)
Poprzednie zespoły : Kar'MariA
Prawdziwe imię : nieznane

Yukine był w pierwszym składzie i grał do opuszczenia zespołu 26 czerwca 2005.Podobno z przyczyn zdrowotnych.Niestety niewiele widomo na temat tego,co porabiał od daty rozstania się z Vidoll.Jednak można wnioskować,że ma się dobrze,gdyż na filmiku zza kulis z koncertu "Reload To Living Doll" był obecny i dobrze bawił się w towarzystwie kolegów.Co do Jego umiejętności,dla mnie również był świetnym gitarzystą.A z Hide tworzyli naprawdę świeny duet.No i jeszcze moje ukochane,wielokrotnie wspominane "Blac Fairy". xD A i apropo Jego osoby to gorąco polecam teledysk do "Crash Trap". xD

Vidoll  Hide03
Hide
Pozycja : gitara prowadząca
Urodziny: 16 maja
Grupa krwi : A
Miasto : Iwate
Wzrost : 173 cm
Waga : 60 kg
Rozmiar buta : 26 cm
Papierosy : dokładnie to niewiadomo
Poprzednie zespoły : Illusia,After Effect ,Vanilla
Prawdziwe imię : nieznane

Hide dołaczył do Vidoll jako gitarzysta prowadzący po odejściu Ayano 9 września 2003.Opuścił zespół z przyczyn zdrowotnych (prawdopodobnie chodziło o problemu ze słuchem,chociaż do końca nie wiadomo) tej samej daty co Yukine.W Vidoll właśnie On był moim ulubionym gitarzystą,a moja ukochana Jego solówka jest z "Ningyo" i "Wagahai Wa,Korosuke Nari".Przez dłuższy czas o Nim było najmniej wiadomości,jednak ostatnio z blogu Rame dowiedziałam się,że razem zagrają w zespole sesyjnym z Juką na wokalu. xD


Ostatnio zmieniony przez zuzak dnia Pią Lut 18, 2011 11:52 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Oreiteia
Yuki-chan
Oreiteia


Liczba postów : 1262
Join date : 30/01/2011
Age : 29
Skąd : Lidzbark Warmiński

Vidoll  Empty
PisanieTemat: Re: Vidoll    Vidoll  Icon_minitimePią Lut 18, 2011 6:53 pm

Tak, ogółem podoba mi się (Ty też odwlekłaś moje postanowienie porządku xD). tylko wydaje mi się, że jest błąd w czasie ich działalności, albo autobus naprawdę przeniósł mnie do innego roku.
Trochę mało opisałaś człownków.. zespołu... Ale jednak opisy zawierają te ważniejsze infromacjie.
Vidoll znam, a pochwalę się (^ ^) i to od dłuższego czasu. Nie popwiem Ci kiedy, bo w lipcu zmieniałam miesce zamieszkania i Dżordż był odłączany. :(
Na łopatki rozdkłada mnie piosenka "homo crash trap ". Jest tak pozywtywnie porąbana i to "macho" potrafią skutecznie poprawić mój humor, niczym paczka żelek xD
I łiii <3 Zaczęłaś się udzielać! Yuki być szczęśliwa, Yuki śmiać się jak osioł ^ ^
Powrót do góry Go down
Shadow
Edytor Pogrzebowy
Shadow


Liczba postów : 679
Join date : 11/03/2010
Age : 31
Skąd : Chełm / Warszawa

Vidoll  Empty
PisanieTemat: Re: Vidoll    Vidoll  Icon_minitimePią Lut 18, 2011 10:24 pm

O, jak miło, że ktoś oprócz mnie pokusił się o samodzielne zrobienie tematu! *^^*
Przeczytałam Twój opis z dużym zainteresowaniem, gdyż Vidoll znam... no, dosyć długo; data założenia folderu wskazuje na 14 października 2006, aczkolwiek to muzycznie, bo poza tym byli pierwszym japońskim zespołem, jaki zobaczyłam *^^* Dowiedziałam się o tym co prawda sporo później, bo w tamtej chwili nawet nie wiedziałam, że to jakaś grupa muzyczna, pomyślałam tylko coś w rodzaju "nie wiem co to jest i czy to w ogóle żyje czy nie, ale jest ładne!" i tyle XDD" Ale dobra, mniejsza o to XDD
Z Vidoll zapoznała mnie koleżanka, przez którą poznałam jrock ogółem, a stało się to oczywiście przez jakże wdzięczny utwór o tytule "Heroin"! XD Cóż, jej "posłuchaj co robi Jui pod koniec, tylko się wpierw upewnij, że rodziców nie ma w pobliżu" skutecznie mnie zachęciło XDDD Także był ten utwór, a potem też inne, w ogóle Vidoll ma dla mnie spore znaczenie sentymentalne, jako jeden z pierwszych zespołów, o czym już pisałam, a także jako ulubiona jrockowa grupa mojej dziewczyny <3 Ale tak do rzeczy, to niestety, jestem strasznym leniem i nigdy nie ruszyłam się, żeby ściągnąć całą ich dyskografię, mam tylko kilkadziesiąt przypadkowych utworów. Mniej więcej połowę z nich bardzo lubię i chętnie ich słucham (szczególnie mogę wyróżnić "Haiiro toiki", "IIDK", "Innocent teens", "Mommy x daddy", "Remind Story" i "Last Lovers", ale jest też więcej), a ostatnio uznałam, że Jui chyba zasługuje do zaliczenia go w poczet moich ulubionych wokalistów; bardzo mi się podoba jego głos, jest taki przyjemny dla ucha, po prostu mrrr, no i to co on z nim robi! Teksty też przypadły mi do gustu, przynajmniej te kilka, które znam. Urzekły mnie urokiem i prostotą, są wzruszające i oddziałują na wyobraźnię. Zdecydowanie muszę nadrobić zaległości i wziąć się za resztę ich twórczości. Szkoda, że się rozpadają >:
Od strony personalnej nie znałam ich natomiast praktycznie wcale, także tym bardziej chętnie wzięłam się za czytanie tego opisu XD Znałam już scenkę z Rame śpiewającym ''Waisetsu Ningyou'' z fanarta mojej dziewczyny (ot <3), ale nigdy nie miałam okazji tego zobaczyć, muszę nadrobić! XD Niektóre ich zachowania mnie zabiły, wychodzenie ze śmietnika itp, uwielbiam takie akcje XDDD I to "Black Fairy" też chętnie zobaczę, bo zapowiada się ciekawie >D
Teraz niech tylko ktoś mnie kopnie w tyłek, żeby na chęciach się nie skończyło... ^^"
Powrót do góry Go down
http://www.versailles.jun.pl
zuzak
Ostatni sektor
zuzak


Liczba postów : 15
Join date : 12/11/2010
Age : 33

Vidoll  Empty
PisanieTemat: Re: Vidoll    Vidoll  Icon_minitimePią Lut 18, 2011 11:46 pm

No własnie jeżeli chodzi o działalność to oficjalnie Vidoll istnieje do ostatniego koncertu.Nałogowo czytam Ich blogi i tam nic na ten temat nie pisało. xD I tego faktu ja też się będę trzymać,więc nie uznaję tego za błąd. xD
A co do członków to starałam się napisać to co najważniejsze.Bo jakbym zaczęła o Nich napierdalać to już bym nie skończyła. xD
Jak coś to chętnie posłużę tekstami,które udało mi się przetłumaczyć i linkami oczywiście. ( o ile uda mi się wszystko znaleźć,bo w swoim folderze mam straszny syf. =,='')
Ja też cholernie ubolewam nad faktem,że ten zespół przestanie istnieć...Dla mnie posród wszystkich kapel japońskiej sceny rockowej Vidoll to absolutny fenomen,który nie ma sobie równych. <3
A ten fanart jest po prostu wyjebisty ! *,*
Cieszę się,że Wam się podobało. xD
A co do "Black Fairy" to tam jest jeszcze jedna taka wyjebista scenka ! xD Pod sam koniec (pomijając parodię reklam i Hide przy klopie xD) Tero łapie Yukine za ręce,zupełnie jakby się mieli prać. xD Prawie padłam ze śmiechu. xD A ich makingi to ja mogę oglądać w kółko. *,*
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Vidoll  Empty
PisanieTemat: Re: Vidoll    Vidoll  Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Vidoll
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Vidoll - Eve
» Vidoll - Puzzle ring

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
J-slash :: J-music :: My o Nich-
Skocz do: