J-slash
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 [M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Mun
Siła Wyższa
Mun


Liczba postów : 2903
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Wrocław/Poznań

[M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company Empty
PisanieTemat: [M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company   [M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company Icon_minitimeWto Maj 04, 2010 4:29 pm

Tytuł oryginału: A Pretty Normal Day in PSC
Autor: novembermond
Tłumacz: Mun
Link do oryginału: tutaj
Zgoda: w drodze
Beta: Anya
Fandom: Alice Nine
Ostrzeżenia: Tekst tłumaczony z dużą indywidualnością...


Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company


To było zwyczajne zebranie zespołu. Z rodzaju tych, na których rozmawia się o nadchodzącej premierze singla oraz o tym kto, kiedy i w jakim magazynie ma najbliższą sesję. To było naprawdę zupełnie zwyczajne zebranie, dopóki manager nie powiedział:

— A teraz ostatnie w porządku obrad. Od dziś jesteście tęczowi.

— Cóż, zazwyczaj staramy się nie zanudzać publiczności. — Shou uśmiechnął się.

— Nie w tym sensie tęczowi... Raczej homoseksualni.

Shou zamrugał kilka razy, starając się pojąć to, co właśnie usłyszał. W końcu wybełkotał:

— Nie łapię...

— Hm... To raczej proste. Od wczoraj każda wytwórnia musi zatrudniać odpowiednią procentowo ilość osób homoseksualnych lub zapłacić dodatkowy podatek. Mówimy tu o kwocie rzędu kilku milionów jenów... Dlatego od teraz jesteście gejami. Procent zachowany, wszyscy szczęśliwi!

— Och, słyszałem o tym w wiadomościach. Nowe prawo anty-dyskryminacyjne — mruknął Hiroto dokładnie w tym samym czasie, w którym Tora i Saga wykrzyknęli:

— CO? Czekaj! Czekaj!

Natomiast milczący do tej pory Nao nieśmiało zapytał:

— I... um... dlaczego wytwórnia nie zatrudni po prostu kilku homoseksualistów?

— Po co, skoro mamy was? — Manager spojrzał znacząco w kierunku Shou.

— Dlaczego patrzysz na mnie? Nie łapię... — mruknął wokalista.

— Wrobiliście nas! — jęknął Tora.

— Um? — Saga pomachał dłonią, żeby zwrócić na siebie uwagę pozostałych. — Nasz kontrakt zabrania nam rozmawiać na temat naszego życia osobistego, szczególnie spraw dotyczących seksualności. Jak niby mamy udawać homo bez łamania umowy? — Pewien wygranej, odchylił się na krześle z szerokim uśmiechem na twarzy.

— Kontrakt to nie problem! — To nie była odpowiedź, której się spodziewali. — Nasz plan opiera się na zwiększeniu natężenia publicznego trzymania się za rękę, przytulania i całowania. Zaaranżujemy też waszą wpadkę. Jakiś paparazzi nakryje dwóch z was wychodzących z jakiegoś składziku... całych rozczochranych... dobrze by było, gdyby jeden miał też małe trudności z chodzeniem... Prasa dopisze sobie resztę. Myślę, że uda nam się zorganizować kilka takich sytuacji...

BANG!

— ... Oczywiście potrzebna jest nam cała piątka, jak mówiłem, chodzi o kilka milionów jenów i... Coś się stało, Tora-san?

Wyższy gitarzysta spadł z krzesła i leżał właśnie na podłodze, nie dając znaku życia. Nao klęczał u jego boku, delikatnie klepiąc go w policzek.

— Wygląda, jakby był w dużym szoku — Saga skomentował niewzruszony. — Ojej, ciekawe dlaczego...

— Myślę, że już wraca do siebie. Tora? — Nao obdarzył przyjaciela zmartwionym spojrzeniem.

— Och, dzięki Bogu, to był tylko sen... — westchnął Tora.

Manager odchrząknął.

— Obawiam się, że nie – szepnął Nao.

— Prima Aprilis?

Nao rzucił pełne nadziei spojrzenie managerowi, jednak ten pokiwał przecząco głową.

— Nie.

Tora jęknął, po czym znów stracił przytomność.

— Nie łapię... — mruknął Shou.

Właściwie... To był zupełnie zwyczajny dzień w PS Company.


END


Ostatnio zmieniony przez Mun dnia Wto Maj 10, 2011 4:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Vespergold
Królowa Paparazzich
Vespergold


Liczba postów : 2630
Join date : 09/01/2010
Age : 28
Skąd : Wrocuaff.

[M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company Empty
PisanieTemat: Re: [M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company   [M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company Icon_minitimeCzw Maj 20, 2010 7:39 pm

MWAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!

Cytat :
— Hm... To raczej proste. Od wczoraj każda wytwórnia musi zatrudniać odpowiednią procentowo ilość osób homoseksualnych lub zapłacić dodatkowy podatek. Mówimy tu o kwocie rzędu kilku milionów jenów... Dlatego od teraz jesteście gejami. Procent zachowany, wszyscy szczęśliwi!
To jest takie absurdalne i niemożliwe, że aż się popłakałam ze śmiechu xD

Cytat :
dobrze by było, gdyby jeden miał też małe trudności z chodzeniem...
Ich manager jest boski xD

Cytat :
Właściwie... To był zupełnie zwyczajny dzień w PS Company.
Biedni chłopcy ♥️

Co do jakości tłumaczenia się nie wypowiadam chociażby ze względu na swoją ciołkowatość, jeżeli o ten język chodzi. Ale treść...
To jest fic bardzo dobry na odprężenie. Coś w sam raz przed mozolną robotą (bueee, sztuuka ;C). Mimo że traktuje o zachwianiu heteroseksualności Hirosia.
A i styl jest miły, gładki i przyjemny, śmiesznawy. A manager miecie system xD

Wena, jak zwykle, Ves jak niezwykle.
Powrót do góry Go down
http://vespergold.fbl.pl
Kuma
Strefa VIP
Kuma


Liczba postów : 43
Join date : 17/04/2010
Age : 28
Skąd : Poznań

[M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company Empty
PisanieTemat: Re: [M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company   [M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 8:54 pm

Podobało mi się. ;)
Miło i przyjemnie, zabawnie, słodko i w ogóle. Biedni chłopcy... choć mi się wydaje, że aż tak zasmuceni tym nie byli. Muahaha. Pomysł był naprawdę świetny, według mnie. Chciałabym, żeby w polskim showbiznesie też tak było, a nie tacy zacofani i w ogóle nietolernaycjni jesteśmy. Tam jest fajnie i to mi się podoba. ;)

Słodko. Cute Poczytałabym więcej.
Kum
Powrót do góry Go down
http://www.queerasfolk.jun.pl
Rei-chan
J-legenda
Rei-chan


Liczba postów : 2010
Join date : 04/01/2011
Age : 28
Skąd : Z piekła...

[M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company Empty
PisanieTemat: Re: [M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company   [M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company Icon_minitimeSob Lut 05, 2011 11:07 pm

Ostatnie zdanie było doskonałym podsumowaniem całości...
to jest tłumaczenie, więc wypadałoby skomentować jakość tłumaczenia, a nie zawartość tekstu, który swoją drogą jest świetny^^
Mnie się języki obce boją i nie trzymają, więc nawet nie mam serca zaglądać do oryginału. Powiem tylko(napiszę?), ze wszystko jest zgrabnie, ładnie napisane, bez żadnych widocznych błędów, składnia, gramatyka na poziomie, który każe się skupić na formie, a nie zmusza nas do zastanawianie się o co mogło chodzić, wiec ja jestem ogólnie na duże "tak".
Pisz więcej, bo umiesz;)
Powrót do góry Go down
Kanako
Stały gość na afterparty
Kanako


Liczba postów : 101
Join date : 26/10/2011
Age : 30
Skąd : Kioto

[M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company Empty
PisanieTemat: Re: [M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company   [M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company Icon_minitimeNie Lis 13, 2011 1:25 am

Czytałam to, jarałam się, czytałam, jarałem... I tak się zapętliłam. Opowiadanie jest tak absurdalne, tak głupiutkie, że aż piękne. Shou tak niekumaty, że aż uroczy. Pon chyba ma trochę inne preferencje i reszta. Ale i tak Tora pobił wszystkich! Cute

Ari za piękne tłumaczenie ;*
Powrót do góry Go down
http://kancchan.livejournal.com/
Sponsored content





[M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company Empty
PisanieTemat: Re: [M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company   [M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
[M] Zupełnie zwyczajny dzień w PS Company
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [M] Zwykły dzień
» [M-M] Ostatni Dzień
» Dzień oczami Uruhy...

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
J-slash :: FanFiction :: G-
Skocz do: