J-slash
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Piko

Go down 
+2
kasiula
Shadow
6 posters
AutorWiadomość
Shadow
Edytor Pogrzebowy
Shadow


Liczba postów : 679
Join date : 11/03/2010
Age : 31
Skąd : Chełm / Warszawa

Piko Empty
PisanieTemat: Piko   Piko Icon_minitimeNie Paź 02, 2011 2:13 am

PIKO
ピコ

Status: Major - aktywny
Początek: 2007
Koniec: -

Piko Ekf692

Piko urodził się w prefekturze Hyogo w Japonii (marzec 1988). Zaangażował się muzykę jako uczeń szkoły średniej. Za radą matki, umieścił na Nicovideo piosenkę związaną z popularnym syntezatorem śpiewu ‘Vocaloid’, która szybko zdobyła sławę. Jako niezależny piosenkarz zadebiutował we wrześniu 2009, co doprowadziło do podpisana kontraktu z Ki/oon Records, zależnej od Sony Music Entertainment Inc., w marcu 2010.
Jego wokal wyróżnia się kobiecym brzmieniem, ponieważ artysta potrafi śpiewać zarówno w skali żeńskiej, jak i męskiej. Ta wyjątkowa umiejętność spowodowała, że fani Piko nazwali go piosenkarzem “ryoseirui”, co można tłumaczyć jako: “kombinację obu głosów”.


Poznałam go dosłownie wczoraj, ale tak mnie zaintrygował, że po prostu musiałam założyć ten temat i podzielić się swoimi odczuciami!
Otóż gdybym usłyszała jego utwór gdzieś tak normalnie, przypadkowo, to pewnie by mnie to jakoś specjalnie nie zajęło. Ot, ładna piosenka, jak na jpop naprawdę niezła, wokalistka ma całkiem miły głos, nie piszczy tak strasznie, jak to niektóre potrafią... Ale nie. Pokazała mi to koleżanka na pielgrzymce maturzystów (XD) i po raz pierwszy od ponad pięciu lat dałam się zagiąć w sposób właściwy dla osób nieuświadomionych o istnieniu czegoś takiego jak jrock i faceci wyglądający jak kobiety, a dla mnie już dawno zapomniany: 'no niee, to niemożliwe, jak to FACET? Jesteś pewna? Może coś źle sprawdziłaś albo ktoś się pomylił?'... Boże, biedni nieuświadomieni ludzie, których czasem jrockiem raczę, ta konsternacja jest straszna! XDDD Cały świat nagle traci podstawy... No, ale mniejsza o to" Generalnie to przywykłam do tego, że jakiś facet jest śliczniejszą dziewczyną od 90% mojej szkoły, ale zawsze dawało się jeszcze poznać tę różnicę po głosie. A tutaj zonk. NIE DA SIĘ. Piko śpiewa jak kobieta, głosem ślicznym, słodkim, czystym, wyciągając do naprawdę wysokich dźwięków... Choćby mieli mi uciąć rękę do samego łokcia, za nic bym do tej pory nie powiedziała, że mężczyzna może tak potrafić.
Jego męski głos wciąż jest dosyć delikatny, ale już raczej z tych, do których przywykliśmy, tu słychać, że osobnik śpiewający kobietką nie jest. Jest bardzo, bardzo ładny. Nie wiem, czy nie powinnam już na tym etapie zaliczyć go do ulubionych wokalistów, przy takim 'Sayonara, itoshii teta' odlatuję *___*
Nie przerobiłam jeszcze wszystkich jego utworów, więc mało mogę na ten temat powiedzieć, ale wiem, że bezwarunkowo muszę ściągnąć i ogarnąć wszystkie. Nie jest ich dużo, a już widzę, że to jest coś wartego uwagi. Póki co wymieniłabym na pewno wspomniane 'Sayonara, itoshii teta', 'Story', 'Sepia, 'Ameka Yume', 'Yami Shoku Alice', Rollin' Merry Go Round', 'Sakurane', 'Eternal Memory', 'Cube'... A to naprawdę sporo, jak na drugi dzień słuchania!
Sam Piko sprawia, że poziom cukru w mojej krwi w sekundę podnosi się o 150%. Akadksajgsjg to jedyny mój komentarz, dawno nie szczerzyłam się do monitora tak opętańczo, jak przy jego commentach. Muszę się mocno powstrzymywać, żeby nie zacząć zwyczajnie piszczeć XDD

Na spróbowanie, dwa przykładowe PV:
Story
Sakurane
Mało zróżnicowane i obie śpiewane głosem kobiecym, ale nie ogarnęłam go jeszcze wystarczająco, by podać szersze przykłady, a te dwie piosenki akurat polubiłam bardzo XD
A jeśli jeszcze nie osiągnęliście po nich stanu hiperglikemii, live z Sekihanem <333 Osobiście doprowadziło mnie do histerii, bo 'czemu ja ich znam za słabo, żeby napisać ficka?!?!?!'. Eeech ;__;

I na koniec dla zainteresowanych link do dyskografii ^ ^


Ostatnio zmieniony przez Shadow dnia Nie Paź 02, 2011 6:07 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
http://www.versailles.jun.pl
kasiula
Stały gość na afterparty
kasiula


Liczba postów : 120
Join date : 06/06/2011
Age : 33
Skąd : Kraków

Piko Empty
PisanieTemat: Re: Piko   Piko Icon_minitimeNie Paź 02, 2011 4:59 am

Oni śpiewają we dwójkę nie? A ten drugi to kto to jest?
Ale na prawdę bardzo ładnie śpiewają i w ogóle są śliczni
Powrót do góry Go down
Rei-chan
J-legenda
Rei-chan


Liczba postów : 2010
Join date : 04/01/2011
Age : 28
Skąd : Z piekła...

Piko Empty
PisanieTemat: Re: Piko   Piko Icon_minitimeNie Paź 02, 2011 2:32 pm

Nie lubię popu. A japońskiego, czy koreańskiego tym bardziej, bo poziom słodyczy jest naprawdę przekraczający moje granice.
Ale wiecie co?
Piko jest boski!Cute Pierwsza moja piosenka - Story - reakcja - nie bardzo, strasznie wkurwia mnie melodia, nie podoba mi się jak cholera... Druga piosenka - Sakurane(tak btw. to zły link podałaś, otwiera się znowu 'Story', ale to nie problem znaleźćCute) - reakcja - jej, śliczne, naprawdę mi się podoba, piękna piosenka, piękny głos, wręcz niesamowity. Trzecia rzecz - ten live - reakcja - OMFG, kocham go! Kocham ich! Asdfghjkl;!
Teraz strasznie podobają mi się: 'Sakurane', 'Eternal Memory' 'Magnet', 'Yami shoku alice', 'Sepia', 'Ameka Yume'.
Nie podoba mi się 'Story', 'Rollin' Merry go round', pewnie dla tego, że są zbyt... żywe i optymistyczne...?xD
Jedyna rzecz, jaką zauważyłam, to jako osoba raczej nieprzyzwyczajona do popu w najmniejszym stopniu, odniosłam wrażenie, że niektóre piosenki są do siebie strasznie podobne...
No ale nieważne, jestem tak zachwycona jego niesamowitym, nieziemskim i ogromnie fascynującym głosem, że mam to gdzieś xD
Powrót do góry Go down
Mun
Siła Wyższa
Mun


Liczba postów : 2903
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Wrocław/Poznań

Piko Empty
PisanieTemat: Re: Piko   Piko Icon_minitimeNie Paź 02, 2011 3:13 pm

Ja lubię żeńskie zespoły azjatyckie, a on... on jest jednym z lepszych żeńskich zespołów azjatyckich, jakie poznałam.
I to naprawdę jest jedyna konstruktywna rzecz, jaką mogę napisać, bo właśnie obejrzałam tego live'a i... asdfghjkl;~! KURWA ICH W DUPĘ JEBANA MAĆ~! KOCHAM~! KOCHAM~! SUPA LUV~!

Ciebie też kocham i dziękuję. <3
Tylko prooooszę, popraw linki, bo pod 'Sakurane' i dyskografią kryje się"Story", a ja należę do BARDZO ZAINTERESOWANYCH~!

no i... MÓW CO WIESZ~!
Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Vespergold
Królowa Paparazzich
Vespergold


Liczba postów : 2630
Join date : 09/01/2010
Age : 28
Skąd : Wrocuaff.

Piko Empty
PisanieTemat: Re: Piko   Piko Icon_minitimeNie Paź 02, 2011 5:16 pm

KYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, JEST UROCZY! (●♡∀♡)

Brakowało mi ostatnio czegoś totalnie uroczego, puchatego i słodkiego do posłuchania, Shadow, z nieba mi spadłaś xD

Shadow napisał:
'no niee, to niemożliwe, jak to FACET? Jesteś pewna? Może coś źle sprawdziłaś albo ktoś się pomylił?'...
Wpisałam go w wujka google, żeby dokładniej obczaić jego wygląd. I wyskoczył mi pierdyliard zdjęć pociągów xDDD Ale jak się w końcu dokopałam do jego zdjęć to... nieeeee, nie wygląda aż tak bardzo jak kobieta, chociaż na niektórych zdjęciach... miałam drobne kłopoty xD Myślę, że efekt byłby inny, jakbym nie wiedziała, że to facet ^w^

Shadow napisał:
Piko śpiewa jak kobieta, głosem ślicznym, słodkim, czystym, wyciągając do naprawdę wysokich dźwięków... Choćby mieli mi uciąć rękę do samego łokcia, za nic bym do tej pory nie powiedziała, że mężczyzna może tak potrafić.
Nie uwierzyłam Ci, jak to napisałaś, naprawdę. Ale jak przesłuchałam 'Story', a później live z Sekihanem, a później jak śpiewał 'Again' YUI... SIĘ ZDZIWIŁAM. BARDZO. Tak się zdziwiłam, że w tym zdziwieniu trwałam dobre parę minut. On śpiewa centralnie jak kobieta. Gdyby w przeszłości ktoś mi podesłał jakąś jego piosenkę bez żadnego wprowadzenia, to bez wahania powiedziałabym, że niesamowity ma dziewczyna głos.
A tak swoją drogą. Skoro facet może śpiewać jak dziewczyna, to czy dziewczyna może śpiewać jak facet? xD Ciekawa jestem, czy jest gdzieś taka...

Shadow napisał:
przy takim 'Sayonara, itoshii teta' odlatuję *___*
[2]

LIVE Z SEKIHANEM MNIE ÓMARŁ. Zaśliniłam całe biurko, bo, merlinie, oni się trzymają za ręce, oni się porzędnie trzymają za ręce, i MERLINIE ONI ŚPIEWAJĄ PRZYTULENI DO SIEBIE! *nosebleed*

Awwwwwwwwwwww, przyjemnie się go słucha. W sam raz na noc, na długą podróż, albo w ramach odpoczynku *w* Bo wątpię, żebym po niego sięgnęła w stanie maksymalnego wkurzenia na cały świat >DDD
...
Pod tym względem przypomina mi Yuyę Matsushitę. Tyle że ten raczej brzmi jak facet xD

pod linkiem z dyskografią jest 'Story' na yt ;______; xDDD
Powrót do góry Go down
http://vespergold.fbl.pl
Shadow
Edytor Pogrzebowy
Shadow


Liczba postów : 679
Join date : 11/03/2010
Age : 31
Skąd : Chełm / Warszawa

Piko Empty
PisanieTemat: Re: Piko   Piko Icon_minitimeNie Paź 02, 2011 7:09 pm

Omg, przepraszam za te linki, nie wiem jak to zrobiłam, późna pora + zacinający się komputer i taki efekt" Już naprawione :3 'Sakurane' dałam nawet wersję z subami po angielsku, bo tekst jest śliczny i jeszcze dodaje uroku tej piosence <33 Co do downloadu, to wszystkie linki działają, ale mają trochę pochrzanione tagi, niemniej to się da akurat dosyć łatwo naprawić, wystarczy spojrzeć na tracklistę, który utwór jest który i zmienić ^ ^ A jak ktoś chce tagi w krzakach, to służę swoją biblioteką na laście xD I może jeszcze album '1PIKO' lepiej ściągnąć stąd, bo ten tam jest w formacie mp4, a np. moja mp3 takowego nie czyta ^ ^"
Cieszę się, że się Wam podoba! <33 Będę miała z kim piszczeć, a to przecież ważny aspekt w życiu fana XDD
Ja generalnie, podobnie jak Rei-chan, też nie słucham popu i pewnie nie zainteresowałabym się nim, gdybym od razu wiedziała, że pod to podchodzi, ale koleżanka wzięła mnie podstępem XDD" Na zasadzie 'a słyszałaś Piko? Taki młody, chyba niedawno zaczął działalność... Pierwszy raz miałam taki problem z ustaleniem czyjejś płci!'. I puściła mi 'Story'. Musiałam nieźle wyglądać, siedząc pod Jasną Górą z lodem w rożku w jednej ręce i z jej iPodem w drugiej, w stanie skrajnego szoku i wyrazem niedowierzania na twarzy XDDD" Potem dołożyła mi do tego PV i tu już zupełnie przestałam ogarniać. To wygląda tak, jakby ktoś podłożył pod obraz dźwięk zupełnie z nim nie związany O___o I pomijając nawet to, że piosenka sama w sobie mi się spodobała, musiałam głębiej zbadać ten przypadek XD
Jeszcze raz powtórzę: nie jestem fanką popu, ani azjatyckiego ani jakiegokolwiek innego. No dobra, czasem posłucham paru wykonawców, jeśli mam na to odpowiedni nastrój, ale raczej w żadnego się nie zagłębiałam. I możliwe, że nie zagłębiłabym się w twórczość Piko, gdyby, właśnie, był kobietą. Ale to, że nie jest i ma TAKI głos, sprawia, że przy każdej śpiewanej przez niego linijce zaliczam totalny melt, pisk i kwik. Czuję się kompletnie rozmiękczona, ogłupiona i kupiona. Swoją muzyką i głosem robi ze mnie zombie, kiwające się na krześle z uśmiechem na pół twarzy i błyszczącymi oczami. Powinnam wołać 'ratunku!', ale najgorsze, że mi to wcale nie przeszkadza! On jest taki... taki... awwwww ;____;
Ves napisał:
Brakowało mi ostatnio czegoś totalnie uroczego, puchatego i słodkiego do posłuchania, Shadow, z nieba mi spadłaś xD
Nie ma za co XD On też mi z nieba spadł, bo dzięki niemu nie słucham teraz Versailles. Nie mogę słuchać teraz Versailles, bo nie mogę usiedzieć na krześle, na niczym się skupić, a im bliżej koncertu, tym bardziej nie mogę NIE PŁAKAĆ. Łzy mi stają w oczach na sam widok ich nazwy, więc wracając... XDD" To akurat idealnie z nim trafiłam, bo wyłączyć go po prostu nie mogę! Słuchałam go pół nocy i chcę więcej <3
Ves napisał:
Wpisałam go w wujka google, żeby dokładniej obczaić jego wygląd. I wyskoczył mi pierdyliard zdjęć pociągów xDDD Ale jak się w końcu dokopałam do jego zdjęć to... nieeeee, nie wygląda aż tak bardzo jak kobieta, chociaż na niektórych zdjęciach... miałam drobne kłopoty xD Myślę, że efekt byłby inny, jakbym nie wiedziała, że to facet ^w^
Wygląd to w sumie jeszcze jak wygląd, cięższe przypadki się zdarzały pod tym względem XD Dlatego właśnie koleżanka dołożyła mi do dźwięku 'Story' jeszcze PV, żeby pokazać, że wcale nie jest słodką jpopową wokalistką... A najwyżej słodkim jpopowym wokalistą XDDD Jest megasłodki, jego zdjęcia oglądałam na laście i momentami miałam ochotę wyściskać monitor. Straszne.
W moim prywatnym rankingu, powinien chyba otrzymać ode mnie nagrodę 'najlepszy japoński wokal kobiecy', serio XDDD Rzadko kiedy podobają mi się głosy japońskich wokalistek, a jego 'żeński wokal' mnie kupił. Męski też. I to, jak balansuje na granicy obu, łącząc je w coś... niesamowitego. Do listy ukochanych utworów dopisuję 'Koishikute' <3

Z innych ciekawostek przyrodniczych na jego temat, jeśli jeszcze ktoś nie słyszał: 'Nisoku Hokou'. Utwór może nie najlepszy w jego dorobku sam w sobie, ale jest śpiewany przez obie jego wcielenia, męskie i kobiece. I nawet mimo że wiem, że to jedna osoba, cały czas mam wrażenie, że słucham duetu. NIE OGARNIAM.
I jeszcze to! Jego 'bye bye' mnie rozłożyło na łopatki. Idę pisać list do świętego Mikołaja, niech go dla mnie porwie na świąta, chcę go pod choinką ;__;
Powrót do góry Go down
http://www.versailles.jun.pl
Mun
Siła Wyższa
Mun


Liczba postów : 2903
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Wrocław/Poznań

Piko Empty
PisanieTemat: Re: Piko   Piko Icon_minitimeNie Paź 02, 2011 8:23 pm

Taaak. <3 Kuję za tagi. <3
Właśnie ściągam, oczywiście pierwsze co sprawdziłam to "gdzie jest 'Magnet' muszę mieć tę płytę pierwszą". Cute

EDIT: Oh my! To on robił soundracki do Tagami Bachi! A ja byłam PEWNA, że to śpiewa kobieta. Scaried
Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Anya
Złośliwiec | Kyo Owner
Anya


Liczba postów : 3098
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Kyoto

Piko Empty
PisanieTemat: Re: Piko   Piko Icon_minitimeNie Paź 02, 2011 10:46 pm

pierwsza myśl - ja go skądś znam.
myśl powraca przy pierwszych sekundach pv do story.
ciągle męczy mnie, skąd go znam. jak widzę dopisek 'from niconico' to już wiem, że to musi być coś z nico związane, ale wciąż nie pamiętam, przy jakiej okazji o nim słyszałam! ;D

post piszę na bieżąco przy zapoznawaniu się.
po przesłuchaniu story i sakurane... nie wiem, czy ja jestem dziwna... ale dla mnie słychać, że to facet! śpiewający kobieco, ale facet. tzn. momentami bardzo słychać w jego głosie kobietę, żeby zaraz było słychać, że to facet. nie wiem, może przez to, że wiem, że to facet, a może dlatego, że spotykałam się już z takimi wokalistami...
(a tak btw. wiecie, że w Polsce też mamy wokalistę, który śpiewa jak kobieta? ;> polecam posłuchać zespołu Hatifnats)

LIVE *o* ojej, obydwaj są cudowni! tu świetnie słychać różnice między dwoma sposobami ich śpiewania, która doprowadza mnie do kompletnego zachwytu <3 i to tulenie się i trzymanie za ręce, i męski głos Sekihana *______* ja chcę mieć do tego tekst!

ZMIENIŁAM ZDANIE
po nisoku hokou zmieniłam zdanie. zdecydowanie potrafi śpiewać ZUPEŁNIE jak kobieta. i to na dodatek ma tak słodki, śliczny głos, ale nie piszczący i nie bolesny... <3333333
*biednie ściągać dyskografię i się zapoznawać* kjhgfghjgfghg jest cudownyyyyy.

a generalnie sam Piko jest tak cudownie słodziaśno kawajaśny, że ojej <3 nic, tylko wytulkać i się porozpływać, słodziutki <3

(tak btw. dwoistość jego głosu kojarzy mi się z wokalistą DaizyStripper, z tym, że Yugiri nie potrafi śpiewać i po prostu czasem zawodzi jak laska xDDD)

edit:
JUŻ WIEM GDZIE O NIM SŁYSZAŁAM!
brał udział w 'blue planet Japan'! XD
Powrót do góry Go down
http://faint-drella.tumblr.com/
Mun
Siła Wyższa
Mun


Liczba postów : 2903
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Wrocław/Poznań

Piko Empty
PisanieTemat: Re: Piko   Piko Icon_minitimePon Paź 03, 2011 12:27 am

Ja bym chciała tylko tak jakoś wyskoczyć tu, że mam zamiar tłumaczyć Magnet na polski, gdyby ktoś był zainteresowany...
Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Rei-chan
J-legenda
Rei-chan


Liczba postów : 2010
Join date : 04/01/2011
Age : 28
Skąd : Z piekła...

Piko Empty
PisanieTemat: Re: Piko   Piko Icon_minitimePon Paź 03, 2011 2:50 pm

Nie mam siły pisać jak bardzo się zakochałam w jego głosie, muzyce i tym livie Magnet. Zapytam tylko, czy ma ktoś linka do tego 'Again' w jakiejkolwiek sensownej jakości?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Piko Empty
PisanieTemat: Re: Piko   Piko Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Piko
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
J-slash :: J-music :: My o Nich-
Skocz do: