J-slash
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Matenrou Opera

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Shadow
Edytor Pogrzebowy
Shadow


Liczba postów : 679
Join date : 11/03/2010
Age : 31
Skąd : Chełm / Warszawa

Matenrou Opera Empty
PisanieTemat: Matenrou Opera   Matenrou Opera Icon_minitimeSob Lut 26, 2011 12:10 am

MATENROU OPERA
摩天楼オペラ


Status: Major - aktywny
Początek: 2006
Koniec: -

Matenrou Opera 20tqkqc

"Matenrou Opera jest zespołem, który powalił wszystkich wraz z ukazaniem się ich pierwszego singla. To nie tylko był zespół założony przez dwóch utalentowanych, byłych członków Jenivy, ale także ich wokalista Sono udowodnił na ich pierwszym wydawnictwie, że jego już niebanalny wokal, dramatycznie się poprawił, stając się bardzo wyróżniającym. Ich utwory są jedyne w swoim rodzaju, wraz z ich wyglądem, który wciąż jest stylizowany na mroczny."
Tyle z tego, co mówi o nich JaME. Od siebie powiem, że są w ścisłej czołówce moich ulubionych zespołów; ich muzyka jest naprawdę świetna, ma w sobie coś takiego charakterystycznego tylko dla nich, może to trochę przez wokal Sono... Tak czy inaczej należą do tych wykonawców, których poczynania śledzę z zapartym tchem i na których nowe wydawnictwa dosłownie się rzucam XDD I jeszcze nigdy mnie w tej kwestii nie zawiedli. Większość ich utworów ma u mnie serduszka na laście XDD
Ze strony personalnej natomiast prawie ich nie znam, więc się nie rozpiszę ^^"" Nie miałam okazji w sumie poznać ich jakoś bliżej i szczerze, to dopiero niedawno udało mi się zapamiętać ich imiona, choć nadal waham się, jak mam wymienić, kto na czym gra XDD" Mogę tylko powiedzieć, że są zaprzyjaźnieni z Versailles, ich producentem jest Kamijo i z jego wywiadu dla Cure wyszło ostatnio, że to trochę takie jego marionetki, które są takie 'łatwe do kontrolowania', 'podążają za jego strategią i pracują nawet więcej niż od nich oczekuje', a on łaskawie 'pozwala im kontynuować to, co zaczął', no i oczywiście 'skoro przechodzą na major, musi ich jeszcze tyle nauczyć'. LOL. Nie wiem, czy faktycznie tak jest, czy to narcyzm Kamijo tak twierdzi (własny zespół już mu nie wystarcza, więc jeszcze drugim musi rządzić? XD), ale jest to dosyć ciekawe zjawisko XDD J
akby nie było, muzycznie są świetni. Naprawdę polecam <3

CZŁONKOWIE ZESPOŁU:
Wokal: Sono
Gitara: Anzi
Bas: You
Perkusja: Yuu
Klawisze: Ayame
*Klawisze: Karen [2006 - 2007 / Odszedł]
*Gitara: Mika [2006 - 2007 / Odszedł]

BIOGRAFIA
DYSKOGRAFIA

Na spróbowanie:
Alkaloid Showcase PV
Anomie PV
Mou hitori no hanayome PV
Sara
Nemureru yoru
Powrót do góry Go down
http://www.versailles.jun.pl
Rei-chan
J-legenda
Rei-chan


Liczba postów : 2010
Join date : 04/01/2011
Age : 28
Skąd : Z piekła...

Matenrou Opera Empty
PisanieTemat: Re: Matenrou Opera   Matenrou Opera Icon_minitimeSob Lut 26, 2011 12:24 am

Zaraz ściągam dyskografię, już wiem, że to, czego słucha Shadow, jest warte zbadania^^

Kamijo mnie trochę przeraża...
Powrót do góry Go down
Anya
Złośliwiec | Kyo Owner
Anya


Liczba postów : 3098
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Kyoto

Matenrou Opera Empty
PisanieTemat: Re: Matenrou Opera   Matenrou Opera Icon_minitimeSob Lut 26, 2011 12:37 am

Cytat :
Kamijo mnie trochę przeraża...
a u mnie wywołuje szeroki uśmiech takimi tekstami :D

znam Matenrou, znam! :D tydzień uczyłam się pisać to głupie 'matenrou', bo ciągle mi się kręciły literki w tym xD zespół naprawdę dobry, po przesłuchaniu pierwszej piosenki niezbyt podobał mi się wokal, ale już przy następnych spokojnie się do niego przekonałam i uznałam za jeden z ich atutów. ich klawiszowiec jest uroczo zdzirowaty xD
ogólnie to jeden z tych zespołów, który powoli dopiero poznaję, ale mają u mnie wielkiego plusa, bo to, co słyszałam, zdecydowanie mi się podobało.
i chyba mieli jakąś ładną pvkę.

Powrót do góry Go down
http://faint-drella.tumblr.com/
Rei-chan
J-legenda
Rei-chan


Liczba postów : 2010
Join date : 04/01/2011
Age : 28
Skąd : Z piekła...

Matenrou Opera Empty
PisanieTemat: Re: Matenrou Opera   Matenrou Opera Icon_minitimeSob Lut 26, 2011 12:58 am

Cytat :

a u mnie wywołuje szeroki uśmiech takimi tekstami :D
Z jednej strony niby tak, ale z drugiej... Nie wiadomo, co się w tej jego głowie dzieje xD

Po obejrzeniu i posłuchaniu Alkaloid Showcase, zdałam sobie sprawę, że już ich wcześniej słyszałam i nawet dokładnie ten sam utwór i mi się od razu spodobał wokal. Jest zdecydowanie charakterystyczny, a Rei lubi charakterystyczne wokale^^.
Na początku uznałam, że wokalista mi się nie podoba, ale pod koniec doszłam do wniosku, że jest nawet całkiem całkiem. Ale szaleć na jego punkcie nie będę na pewno xD

EDIT: klawiszowiec ma urocze nogi...*w*
Powrót do góry Go down
Shadow
Edytor Pogrzebowy
Shadow


Liczba postów : 679
Join date : 11/03/2010
Age : 31
Skąd : Chełm / Warszawa

Matenrou Opera Empty
PisanieTemat: Re: Matenrou Opera   Matenrou Opera Icon_minitimeSob Lut 26, 2011 8:50 pm

Do Kamijo i jego niektórych tekstów trzeba podchodzić z pewnym dystansem, on jest strasznym narcyzem, ale mimo wszystko to fajny człowiek XDD

Anya napisał:
i chyba mieli jakąś ładną pvkę.
'Mou hitori no hanayome' jest ładne, w ogóle cały ten utwór wywołuje u mnie dreszcze <3 Bo dwie poprzednie PVki należą do rodzaju tych, w których nie dzieje się nic oprócz podrygiwań zespołu. Przy 'Alkaloid showcase' ożywiłam się tylko na chwilę, jak któryś krzesłem rzucił xDD"

Rei-chan napisał:
Po obejrzeniu i posłuchaniu Alkaloid Showcase, zdałam sobie sprawę, że już ich wcześniej słyszałam i nawet dokładnie ten sam utwór i mi się od razu spodobał wokal.
To pewnie w audycji Kayi, właśnie ten utwór wtedy puszczał ^^ On z nimi też jest po znajomości i to chyba nawet na koncercie z nimi pytał fanki, kto z zespołu im się najbardziej podoba XDD

Jeszcze nie nauczyłam się ich rozróżniać i tylko Sono kojarzę na zdjęciach, ale w 'Mou hitori no hanayome' i moją uwagę klawiszowiec zwrócił. Zapowiada się uroczo, trzeba się z nim głębiej zapoznać XDD (ba, najwyższa pora, od 2008 roku ich w końcu słucham >>") Już zaczęłam trening 'kto jest kto' na zdjęciach na laście, no i spójrzcie tylko, jakie z Ayame jest śliczne maleństwo: <3
Głos Sono jest na pewno specyficzny, wiele osób nie lubi aż tak wysokich wokali, ale mi się osobiście bardzo podoba. Ciekawe rzeczy z nim czasem robi XD
Powrót do góry Go down
http://www.versailles.jun.pl
Rei-chan
J-legenda
Rei-chan


Liczba postów : 2010
Join date : 04/01/2011
Age : 28
Skąd : Z piekła...

Matenrou Opera Empty
PisanieTemat: Re: Matenrou Opera   Matenrou Opera Icon_minitimeSob Lut 26, 2011 9:57 pm

Tak, teraz już wiem, że to w jego audycji^^

A ja się nauczyłam ich rozpoznawać i to praktycznie od razu, jak sobie zdjęcia obejrzałam^^
Ja też się zainteresowałam Ayame w tym teledysku, wygląda tam intrygująco, ale on sam mi się nie podoba. Wygląda trochę jak małpka xD Za to od razu spodobał mi się Yuu. Jest świetny, a to zdjęcie jest cudowne.

Ja nie słucham żadnego zespołu, w którym głos wokalisty nie jest dla mnie charakterystyczny, więc Matenrou Opera od razu przykuł moją uwagę.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Matenrou Opera Empty
PisanieTemat: Re: Matenrou Opera   Matenrou Opera Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Matenrou Opera
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Matenrou Opera - Helios
» Matenrou Opera / 落とし穴の底はこんな世界

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
J-slash :: J-music :: My o Nich-
Skocz do: