J-slash
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Alice Nine

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Aya
Organizator J-rock Festival
Aya


Liczba postów : 427
Join date : 15/01/2010
Age : 28
Skąd : wyłaniam się z mroku xd

Alice Nine Empty
PisanieTemat: Alice Nine   Alice Nine Icon_minitimeCzw Sie 26, 2010 1:44 pm

Mało mamy takich tematów (w zasadzie to chyba żadnego) gdzie by można się wypowiedzieć i podyskutować na temat całych zespołów. Jako że zaczęłysmy juz trochę na ten temat w "Oi minna"... Mam nadzieję, że dyskusja potoczy się dalej. :D

Alice Nine
アリスナイン
Status: Indies - aktywny
Początek: 2004
Koniec: -


Alice Nine Alicenine78
od lewej: Tora, Nao, Shou, Hiroto, Saga

Zespół założony w roku 2004 z inicjatywy Nao i Sagi, którzy namówili do współpracy Shou i Torę. Nieco później dołączył do nich Hiroto. We wrześniu 2004 nazwa zespołu uległa zmianie z Alice Nine (jap. アリス九號) na alice nine. (jap. アリス九號). Wraz z czerwcem 2009 grupa powróciła do poprzedniej nazwy - Alice Nine (jap. アリスナイン), jednak japoński zapis uległ zmianie - w całości zapisywany jest katakaną. Grają muzykę różnorodną, której nie sposób zaszufladkować. Od mocnego rocka, poprzez utwory pop-rockowe, aż po spokojne kompozycje.

Wszyscy członkowie zespołu, będąc jeszcze nastolatkami, słuchali nagrań takich zespołów jak LUNA SEA czy X JAPAN. Wpływ tej muzyki sprawił, że sami postanowili spróbować swych sił na scenie visual kei. Shou, Saga i Hiroto niejednokrotnie wyrażali ogromny szacunek, jakim darzą te zespoły należące już do klasyki japońskiego rocka.

Do zespołów zaprzyjaźnionych z alice nine. należą między innymi Wyse, Kagrra, czy the GazettE. Spośród nich, szczególnie grupa Kagrra, pomogła alice nine., pełniąc rolę doradcy i mentora. Wspólne koncerty, a przede wszystkim przyjacielska pomoc i profesjonalna rada, miały ogromny wpływ na rozwój alice nine. i ich obecny kształt.

Pisaniem tekstów zajmuje się Shou, kompozycją utworów – głównie Hiroto, Tora i Saga'. Nad projektami gadżetów pracuje przeważnie Hiroto, o czym często pisze na swoim blogu.

Bardzo szanują swoją publiczność, z którą starają się mieć bezpośredni kontakt. Świadczą o tym na bieżąco prowadzone blogi czy spotkania dla członków fanklubu. Podkreślają, że koncerty to nie tylko granie muzyki, ale przede wszystkim wspólna zabawa z fanami.

Ich przewodnią ideą jest łączenie elementów japońskich i europejskich. Początkowo zarówno w muzyce jak i w strojach przeważały elementy japońskie, lecz wraz z wydaniem singla NUMBER SIX. ich styl uległ zmianie i przybrał bardziej europejski charakter.

Dyskografia:
ALBUM & MINI-ALBUM
2006-04-26 Zekkei shoku 絶景色
2006-04-26 Zekkei shoku 絶景色
2005-11-23 Hana sou musou shi 華想夢想紙
2005-11-23 ALICE IN WONDEЯLAND (Reissue)
2005-11-23 Gion shousha no kane ga naru (Reissue)
2005-07-27 ALICE IN WONDEЯLAND
2004-11-17 Gion shousha no kane ga naru 祇園盛者の鐘が鳴る
SINGLE & MAXI-SINGLE
2007-03-21 JEWELS
2007-03-21 JEWELS
2006-02-22 Akatsuki / Ikuoku no chandelier 暁 / 幾億のシャンデリア
2006-02-22 FANTASY (type A)
2006-02-22 FANTASY (type B)
2006-02-22 Akatsuki / Ikuoku no chandelier 暁 / 幾億のシャンデリア
2006-01-25 Kowloon -NINE HEADS RODEO SHOW- (type A) 九龍-NINE HEADS RODEO SHOW-
2006-01-25 Kowloon -NINE HEADS RODEO SHOW- (type B) 九龍-NINE HEADS RODEO SHOW-
2005-05-25 yuri wa aoku saite 百合は蒼く咲いて
2005-04-27 yami ni chiru sakura 闇ニ散ル桜
2005-03-30 gin no tsuki kuroi hoshi 銀の月 黒い星
2004-11-30 Namae wa, madanahi (Reissue)
2004-08-11 Namae wa, madanahi 名前は、未だ無ひ
2004-07-05 Namae wa, madanahi 名前は、未だ無ひ
DVD
2007-01-24 HELLO, DEAR NUMBERS (limited press)
2007-01-24 HELLO, DEAR NUMBERS
2006-10-04 NUMBER SIX.
2006-10-04 NUMBER SIX.
2006-01-12 ALICE IN WONDEЯ FILM
BOOK
2007-00-00 DIVE INTO THE SUN

Źródło: Wikipedia, dyskografia-jrocksweetdreams.fora.pl
Powrót do góry Go down
Kanashii
Stały gość na afterparty
Kanashii


Liczba postów : 109
Join date : 25/08/2010

Alice Nine Empty
PisanieTemat: Re: Alice Nine   Alice Nine Icon_minitimeCzw Sie 26, 2010 2:05 pm

zawsze byłam zdania, że Tora mógłby cosplayować Sebastiana z Kuroshitsuji xddd

mam chyba 3 koncerty alice nine. na komputerze i po ich oglądnięciu stwierdziłam, że jak przyjadą do Polski, to choćby bilet kosztował milion (co jest i tak niemożliwe) muszę pojechać. muszę na własne oczy zobaczyć Nao z uczuciem napieprzającego w bębny, muszę zobaczyć jak Saga liże swoją gitarę, muszę zobaczyć jak Shou hasa po scenie, muszę zobaczyć jak Hiroto z ciepłej kluski zamienia się w gitarowego wymiatacza i muszę zobaczyć jak Tora posyła uśmiechy do tłumu fanów, a raczej fanek. no i muszę zobaczyć ich styl i usłyszeć ich muzykę na zywo, wiadomo zawsze coś w moim postrzeganiu ich może się zmienić.

luię ich słuchac, jak jestem w smutnym nastroju, grają bardzo energetyczną, skoczną muzykę, po dłuższym słuchaniu nie jestem w stanie się nie uśmiechnąć ^^
Powrót do góry Go down
Aya
Organizator J-rock Festival
Aya


Liczba postów : 427
Join date : 15/01/2010
Age : 28
Skąd : wyłaniam się z mroku xd

Alice Nine Empty
PisanieTemat: Re: Alice Nine   Alice Nine Icon_minitimeCzw Sie 26, 2010 2:14 pm

Tak, dokładnie, od czasu obejrzenia pierwszego live po prostu MUSZĘ zobaczyć ich na żywo ^^

Nadal się do nich przekonuję. Jestem właśnie w fazie przesłuchiwania dyskografii i szukania ulubionych piosenek. Na razie bardzo spodobało mi się "Kouchouran". Może masz coś fajnego do polecenia?

Słyszałaś może najnowsze "Senkou"?
Powrót do góry Go down
Shadow
Edytor Pogrzebowy
Shadow


Liczba postów : 679
Join date : 11/03/2010
Age : 31
Skąd : Chełm / Warszawa

Alice Nine Empty
PisanieTemat: Re: Alice Nine   Alice Nine Icon_minitimeSob Wrz 04, 2010 8:34 pm

Aya napisał:
Mało mamy takich tematów (w zasadzie to chyba żadnego)
Wypraszam sobie, jest jeszcze mój o D! XD

Ale do rzeczy.
Alice Nine należy do grupy zespołów, które poznałam na samym początku znajomości z jrockiem (to chyba jedni z tych, przez których niemal każdy musi przejść, no nie? XDDD). Parę ich utworów (jak np. 'Yami ni chiru sakura', 'Gradation' i 'Fantasy') bardzo wtedy polubiłam i nadal lubię sobie je czasem puścić, aczkolwiek nie wciągnęli mnie na tyle, żebym zechciała ściągnąć więcej. Głos Shou na dłuższą metę trochę mnie męczy ^^" Dlatego raczej zostanę przy tym co znam, a szerzej mnie zwyczajnie nie interesują. Bywa XD
Powrót do góry Go down
http://www.versailles.jun.pl
Go??
Gość




Alice Nine Empty
PisanieTemat: Re: Alice Nine   Alice Nine Icon_minitimePon Maj 02, 2011 6:46 pm

Cóż mogę o nich rzec? Otóż kiedyś kilka lat temu miałam ich jedną piosenkę na kompie "White Prayer" ale wtedy się nimi tak nie interesowałam,dopiero teraz zaczęłam ich bardziej wielbić. Co do Shou to on na niektórych fotach ma śmiesznego wytrzeszcza :D
Powrót do góry Go down
Mun
Siła Wyższa
Mun


Liczba postów : 2903
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Wrocław/Poznań

Alice Nine Empty
PisanieTemat: Re: Alice Nine   Alice Nine Icon_minitimePon Maj 02, 2011 7:09 pm

Shou jest uroczy. Mam na niego ostatnio absolutną fazę.
Ma piękne oczy.
Tylko z wielbieniem Nao uważaj przy Any. Ona jest psychofanką Onii-sana. ^^
Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Go??
Gość




Alice Nine Empty
PisanieTemat: Re: Alice Nine   Alice Nine Icon_minitimePon Maj 02, 2011 7:22 pm

Spoko,bardziej wielbię Shou niż Nao. Zresztą nie należę do osób które odbierają komuś ulubieńców,jak już to chętnie się dzielę z innymi bo samolubna nie jestem więc
Any może spać spokojnie ;)
Powrót do góry Go down
Anya
Złośliwiec | Kyo Owner
Anya


Liczba postów : 3098
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Kyoto

Alice Nine Empty
PisanieTemat: Re: Alice Nine   Alice Nine Icon_minitimeWto Maj 03, 2011 12:07 am

inne fanki Nao oprócz mnie żyją w Brazylii albo na Filipinach. nie mam się co obawiać, że mi ktoś ho 'podkradnie', co najwyżej mogę się smucić, że ludzie go pomijają i traktują jak idiotę.
Powrót do góry Go down
http://faint-drella.tumblr.com/
Sponsored content





Alice Nine Empty
PisanieTemat: Re: Alice Nine   Alice Nine Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Alice Nine
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Alice Nine
» Alice Nine
» Alice Nine
» Nao - alice nine
» Saga - Alice Nine

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
J-slash :: J-music :: My o Nich-
Skocz do: