J-slash
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 D

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Shadow
Edytor Pogrzebowy
Shadow


Liczba postów : 679
Join date : 11/03/2010
Age : 31
Skąd : Chełm / Warszawa

D Empty
PisanieTemat: D   D Icon_minitimePon Lip 05, 2010 7:31 pm

Czas najwyższy trochę rozbujać to forum także pod kątem zespołów, no nie?
Nie byłam pewna, gdzie się z tym kierować, bo nie jest to do końca ani 'opis własny' ani 'konstruktywna krytyka'... Ale niech będzie, najwyżej ktoś przeniesie XD
A zatem, jedziemy~~!

D
Status: major - aktywny
Początek: 2003
Koniec: -

D 16m55jl
Na zdjęciu od lewej: Hide-zou (gitara), Ruiza (gitara), Asagi (wokal), Tsunehito (bas), Hiroki (perkusja).

Profil na JaME (nie ma chyba sensu kopiować)
Biografia
Dyskografia

Nie ukrywam, że zakładam ten temat głównie po to, by dać ujście miłości, którą ostatnio do nich zapałałam XDD Zna ich ktoś, lubi? Jeśli nie, to z całego serca POLECAM, bo w mojej skromnej opinii są po prostu zajebiści! Zdecydowanie jeden z najlepszych działających obecnie zespołów, grający świetną, urozmaiconą muzykę.
Jeśli o mnie chodzi, to znam ich od czterech ładnych lat; byli jednym z pierwszych japońskich zespołów, które poznałam - jeśli mnie pamięć nie myli, na przełomie czerwca/lipca 2006. Na początku tylko z nazwy, bo nie byłam jeszcze wtedy na tyle sprytna, by znaleźć na blogspocie i innych tajemnych stronach zespół o tak ambitnej nazwie (x____X), a parę miesięcy później już muzycznie. Od razu bardzo ich polubiłam i właściwie od tamtej pory utrzymują się w czołówce moich ulubionych zespołów, ale ostatnio zakochałam się w nich na nowo po prostu do szaleństwa XDDD Nie wiem, co mnie wzięło, bo zawsze było ich na mojej playliście sporo, ale przez ostatnie dwa-trzy tygodnie nie słucham dosłownie nikogo innego, zapycham dysk skanami, a ulubione na yt filmikami. Są nie do opisania.
Przede wszystkim wart uwagi jest głos Asagiego. Ma bardzo charakterystyczną, niemożliwą do podrobienia barwę i sposób śpiewania, które pewnie nie wszystkim odpowiadają, ale ja uważam je za niesamowite i stawiam Asagiego w ścisłej czołówce moich ulubionych wokalistów. Ma niewątpliwie duże możliwości i, co moim zdaniem jest ogromnym plusem, nie śpiewa monotonnie, wszystkiego na jedno kopyto - doskonale dopasowuje swój głos do klimatu utwory i potrafi nim oddać wiele różnych emocji. Działa to na słuchacza, oj tak...
Sama muzyka, jak mówiłam, jest bardzo różnorodna - zdarzają się ballady ('Snow White', 'Gareki no hana', 'Hamon'), zdarzają ostrzejsze kawałki ('Vampire Missa', 'Colosseo', Mayutsuki no Hitsugi') i wiele wspaniałych, melodyjnych rockowych utworów, stanowiących chyba większość ich dyskografii ('Yami no kuni no Alice', 'Sleeper', 'Danpen Asymmetry', 'Birth' itd...). Zdarzało im się sięgać do folkloru ('Ouka saki some ni keri'), zdarzało się trochę jazzu ('Mad Tea Party') i innych gatunków, których nie sklasyfikuję, bo znawcą nie jestem XDDD Ogółem mówiąc, warto uważnie przerobić ich dyskografię, bo inaczej można wiele stracić XD
Wspomniana dyskografia jest już całkiem spora - panowie nie próżnują, wydają dużo, często i w niedomiennie świetnym stylu. Są chyba jednym z bardzo nielicznych zespołów o takim stażu, którego nie dzielę na 'nowy' i 'stary' (stara i nowa Despa, stare i nowe Gazety, stary i nowy Deg...); ich twórczość zachwyca mnie cały czas jednakowo, bez względu na to, czy słucham utworów z początków ich działalności czy z najnowszego albumu.
Mają całkiem sporą liczbę PVek (osobiście szczególnie lubię te od 'Snow White' i 'Yami no kuni no Alice', ale nie obejrzałam jeszcze wszystkich, więc wszystko przede mną X3), a na yt można ponadto znaleźć dużo innych bardzo ciekawych nagrań, commentów, makingów... Przy wielu parokrotnie poryczałam się ze śmiechu, także polecam ich i pod tym względem XD Oprócz tego, że to niesamowici muzycy, to także po prostu strasznie fajni, pozytywni ludzie :3

Dla zainteresowanych próbka twórczości:
http:// www. megaupload. com /?d=I32FYTKU -> Yami no kuni no Alice / Hamon' (03.09.2008) Link trzeba skleić, bo megaupload nie działa z tym forum ==v
Powrót do góry Go down
http://www.versailles.jun.pl
Pomidor
Strefa VIP
Pomidor


Liczba postów : 58
Join date : 18/03/2010
Age : 34
Skąd : Szczecin/Koszalin

D Empty
PisanieTemat: Re: D   D Icon_minitimePon Lip 05, 2010 9:13 pm

Nigdy wcześniej o nich nie słyszałam, muszę przyznać. A szkoda, bo wpadają w ucho. I oko ;)
Co mnie zadowala to ich płodność - od 2003 było tyle wydawnictw?!; perkusista - jest uroczy :3; muzyka - wpada w ucho, nie da się ukryć; perkusista - świetnie gra; długość kawałków - 5 minut czystej przyjemności, coś wspaniałego; perkusista - mówiłam już, że jest genialny?
Czasami drażni mnie wokal, ale ogólnie rzecz biorąc nie jest źle. Muszę przyjrzeć się im bliżej, bo poczułam mocne zainteresowanie względem nich *wpisuje w google hasło "D Hiroki" i idzie się bliżej przyglądać wynikom*


EDIT:
Dodam jeszcze tylko tyle, że ze względu na cudownie ambitną nazwę jest mi diabelnie ciężko znaleźć coś więcej na ich temat. :D Spróbujcie wpisać w google "D", sami zobaczycie :p Byłabym wdzięczna za podesłanie przydatnych linków (np. do ściągnięcia któregoś albumu), bo ja nie należę do osób najcierpliwszych, więc jeszcze kilka chwil i rzucę to szukanie w pi*du :D
Powrót do góry Go down
Shadow
Edytor Pogrzebowy
Shadow


Liczba postów : 679
Join date : 11/03/2010
Age : 31
Skąd : Chełm / Warszawa

D Empty
PisanieTemat: Re: D   D Icon_minitimePon Lip 05, 2010 10:01 pm

Hiroki jest świetny! XD Razem z Hide-zou wprowadzają do zespołu chyba najwięcej żartów i ogólnej radości, polecam obejrzeć Making of 'Sleeper' <3
A co do zdjęć Hirokiego, to to rozwala mnie za każdym razem *___* Jak i cała reszta tej sesji, głównie bez górnej części garderoby X333

Pomidor napisał:
Dodam jeszcze tylko tyle, że ze względu na cudownie ambitną nazwę jest mi diabelnie ciężko znaleźć coś więcej na ich temat. :D Spróbujcie wpisać w google "D", sami zobaczycie :p Byłabym wdzięczna za podesłanie przydatnych linków (np. do ściągnięcia któregoś albumu), bo ja nie należę do osób najcierpliwszych, więc jeszcze kilka chwil i rzucę to szukanie w pi*du :D
Hahah, to jest właśnie powód, dla którego z początku znałam ich tylko z nazwy! :DD To miażdży google i wszystkie inne podobne strony, nawet szukanie skanów to czasem masakra. Jrock_scans musiałam przerabiać ręcznie, bo wiadomo, jaki skutek przyniosło 'ctrl + f -> D'...
Co do downloadu, to polecam mój ulubiony blogspot. Większość można znaleźć tu, a nowsze wydawnictwa tu ^^
Jeśli masz livejournal, to polecam ich grupę, można tam znaleźć dużo wywiadów, tłumaczeń tekstów i innych nowości. Jpopasia też jest dobra, zwłaszcza pod kątem tekstów właśnie ^^
Powrót do góry Go down
http://www.versailles.jun.pl
Sponsored content





D Empty
PisanieTemat: Re: D   D Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
D
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
J-slash :: J-music :: My o Nich-
Skocz do: