J-slash
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Merry

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Tsubuku
Organizator J-rock Festival
Tsubuku


Liczba postów : 300
Join date : 27/07/2011
Age : 27
Skąd : Warszawa.

Merry Empty
PisanieTemat: Merry   Merry Icon_minitimeSro Lip 27, 2011 11:12 pm

MERRY
メリー

Status: aktywny [2001-???]

Merry Merry_1099

Merry Merry_511135
wokal: Gara

Merry Merry_511134
gitara: Kenichi

Merry Merry_511132
gitara: Yuu

Merry Merry_511133
bas: Tetsu

Merry Merry_511131
perkusja: Nero

Cóż, zespół jrockowy, nieco wyróżniajacy się na tle innych przez wpływy innych gatunków, jak jazz, blues, rockabilly, czy swing. Muzykę mają najróżniejszą, od najlżejszych, do sięgających hard rocka, czy punku. Członkowie zespołu określają swoją muzykę jako "retrock" (czyli połączenie retro i rocka), lub "modern garde" (angielskie "modern" i francuskie "avant-garde", znaczące ni mniej, ni więcej, co awangarda). Teksty także nie są o jednakowej tematyce, Gara porusza różne tematy, np. miłość, polityka, czy społeczeństwo, aczkolwiek jego teksty nie są tak agresywne, jak można określić teksty niektórych wykonawców.

We wcześniejszej twórczości można znaleźć wiele elementów ero guro, podobno na wskutek mieszania się osobowości członków. Yuu odpowiadał za erotykę, a Gara i Kenichi za groteskę. Wspominając o osobowości członków... Podczas commentów basista Tetsu odzywa się najmniej, z kamiennym wyrazem twarzy gapiąc się w obiektyw kamery. Na tle innych perkusistów wyróżnia się Nero, którego z pewnością można określić jako "duszę towarzystwa". Na ogół wydaje się nie być nadpobudliwy, może lekka z niego gaduła, ale za perkusją dostaje takiego powera, że najpewniej mógłby grać kilka dni bez przerwy... XD"

Z ciekawszych osiągnięć:
- w 2004 roku Merry wzięło/wzięli [nie mam pojecia jak to ująć o.o] udział w Kingdom Rock Show @ Nippon Budoukan u boku Janne Da Arc, Psycho le Cemu i Sex MachineGuns.
- założyli własną, niezależną wytwórnię Records Gekiyaku.
- w 2007 roku Yoshiki poprosił ich o wystąpienie w J-Rock Revolurion Festival razem z Miyavim, Kagrrą, Alice Nine, DuelJewel, Vidoll, D'espairsRay, MUCC, girugamesh.
- Wokalista, Gara był bliskim przyjacielem Daisuke Ochidy. Przed powstaniem Merry był roadie (pracownikiem technicznym) Dir en Grey, a jego idolem jest Kyo.

Podsumowując, Merry według mnie jest całkiem ciekawym i różnorodnym zespołem, chociaż nie wszystkim może przypaść do gustu przez specyficzny wokal Gary i muzykę nieco różniącą się od innych zespołów Visual-Kei.
Powrót do góry Go down
Anya
Złośliwiec | Kyo Owner
Anya


Liczba postów : 3098
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Kyoto

Merry Empty
PisanieTemat: Re: Merry   Merry Icon_minitimePią Sie 05, 2011 7:45 pm

Cytat :
Przed powstaniem Merry był roadie (pracownikiem technicznym) Dir en Grey, a jego idolem jest Kyo.
on też? Shocked

przepadam za Merry bardzo bardzo. słucham ich od jakiegoś czasu, może niezbyt uważnie, ale zawsze to coś. lubię straszliwie wokal Gary, w ogóle sam Gara jest taki straszliwie charakterystyczny (ma takie fajne kości policzkowe ;D), za to nie mam najmniejszego pojęcia o reszcie członków i w ogóle ich nie rozpoznaję, kojarzę jeszcze jedynie Tetsu. podoba mi się muzyka, którą grają, głównie dlatego, że nie znam chyba podobnego do nich zespołu japońskiego i u nikogo jakość nie zauważyłam takich wpływów jazzu czy bluesa. generalnie są ciekawi i warto ich poznać i się w nich wgłębić.

no i uwielbiam serię rysunków 'dlaczego Gara nienawidzi włosów Tatsu?' XD
Powrót do góry Go down
http://faint-drella.tumblr.com/
Tsubuku
Organizator J-rock Festival
Tsubuku


Liczba postów : 300
Join date : 27/07/2011
Age : 27
Skąd : Warszawa.

Merry Empty
PisanieTemat: Re: Merry   Merry Icon_minitimePią Sie 05, 2011 8:37 pm

No, z tym, że Gara jest charakterystyczny, jak najbardziej się zgadzam. Jeszcze nie widziałam żadnej osoby, która byłaby do niego podobna. XD No i nikt nie śpiewa w podobny sposób, przynajmniej ja się z takim wokalista do tej pory nie spotkałam.

Cytat :
no i uwielbiam serię rysunków 'dlaczego Gara nienawidzi włosów Tatsu?' XD
O, a ja głupia nie widziałam tego! XD
Powrót do góry Go down
Anya
Złośliwiec | Kyo Owner
Anya


Liczba postów : 3098
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Kyoto

Merry Empty
PisanieTemat: Re: Merry   Merry Icon_minitimePią Sie 05, 2011 10:05 pm

Cytat :
O, a ja głupia nie widziałam tego! XD
ja znalazłam niestety tylko kilka rysunków, ale są świetne. choć ja tam uważam włosy Tatsu za cudowne xD

Wokal Gary jest charakterystyczny, ale to nic, jego się nie da po prostu pomylić na zdjęciach ;D
Powrót do góry Go down
http://faint-drella.tumblr.com/
Sponsored content





Merry Empty
PisanieTemat: Re: Merry   Merry Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Merry
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
J-slash :: J-music :: My o Nich-
Skocz do: