J-slash
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Ulzzangs

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Vespergold
Królowa Paparazzich
Vespergold


Liczba postów : 2630
Join date : 09/01/2010
Age : 28
Skąd : Wrocuaff.

Ulzzangs Empty
PisanieTemat: Ulzzangs   Ulzzangs Icon_minitimeWto Lip 26, 2011 1:21 am

Miałam, i nadal mam, wątpliwości, czy aby do dobrego działu to wciskam, ale jakby na to nie spojrzeć, jakoś pod kulturę się łapie.

Ulzzangs (dosłownie najlepsza twarz) - południowokoreańskie dzieci fotki.kr. Najprościej rzecz ujmując są to osoby z pięknymi twarzami, dzięki którym publikowane przez nich zdjęcia zdobyły sławę w internecie, która przyczyniła się do przełomu w ich karierze, mianowicie do 'awansu' na modeli, piosenkarzy/piosenkarzy czy aktorów/aktorki. Ulzzangi udzielają się głównie na koreańskim portalu CyWorld. Mają specyficzny sposób ubierania się (szykowny i artystyczny, lanserski, a jednocześnie niezbyt krzykliwy), robienia makijażu (ogromne soczewki circle lens, nieskazitelna cera, czarny eye-liner oraz tusz do rzęs), układania fryzury (często farbują włosy lub je tlenią, chłopcy prostują/stawiają/wichrzą/układają na koguta, dziewczyny kręcą/falują/lokują/skręcają). Nie da się ukryć, że znakomita większość z nich interesuje się fotografią i szuka coraz to nowszych pomysłów na sesje.

Od ulzzangów w sieci się roi, nie jest trudno znaleźć ich zdjęcia, dowiedzieć się o nich czegoś więcej, a nawet porozmawiać (jeżeli zna się korański).

W ramach wprowadzenia przedstawiam mojego ulubionego ulzzanga, Park Hyung Seoka:

Ulzzangs Tumblr_lowq273pFs1qjwcsno1_500

Ulzzangs Tumblr_louz5u1uZD1qjwcsno1_500

Ulzzangs Tumblr_les50odvhu1qbw1g9o1_500

Ulzzangs Tumblr_louyx1IeG51qjwcsno1_500

Ulzzangs Tumblr_louyrzmJtK1qjwcsno1_500

Ulzzangs Tumblr_louypmnxXO1qjwcsno1_500

Ulzzangs Tumblr_louyl5KJf01qjwcsno1_500

Ulzzangs Tumblr_louyffZWOz1qjwcsno1_500

K:

Ulzzangs Tumblr_lowox6Ga4v1qjwcsno1_500

Ulzzangs Tumblr_lov2qzenAz1qjwcsno1_500

Ulzzangs Tumblr_lov31cw9wH1qjwcsno1_500

Ulzzangs Tumblr_lov40nUPtG1qjwcsno1_500

Lee Sang June:

Ulzzangs Tumblr_lowphboNo51qjwcsno1_500

Yu Ha Min - według mnie jeden z najpopularniejszych ulzzangów ever (zachęcam do wpisania go w google xD):

Ulzzangs Tumblr_ldvabe3HFC1qajopmo1_500

Ulzzangs Tumblr_l9be5xA1eY1qajopmo1_500

Ulzzangs Tumblr_l9zthbxVYr1qajopmo1_500

Naprawdę, naprawdę, naprawdę zachęcam do oglądnięcia innych ich, i nie tylko ich, zdjęć. WARTO!
Powrót do góry Go down
http://vespergold.fbl.pl
Motoko
Stały gość na afterparty
Motoko


Liczba postów : 145
Join date : 28/10/2010

Ulzzangs Empty
PisanieTemat: Re: Ulzzangs   Ulzzangs Icon_minitimeNie Sie 28, 2011 6:43 pm

nigdy jeszcze nie słyszałam o ulzzangach... Ładne te zdjęcia. Yu Ha Min jest boski <3
Bardzo podoba mi się też zdjęcie Lee Sang June, fajna stylizacja, w szczególności, że uwielbiam czarny <3
Powrót do góry Go down
 
Ulzzangs
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
J-slash :: Japonia vs Korea :: Kultura-
Skocz do: