J-slash
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Język

Go down 
+4
Mun
Chi
megumi
Coby
8 posters
AutorWiadomość
Coby
V.I.P.
Coby


Liczba postów : 534
Join date : 10/01/2010
Age : 29
Skąd : Your nightmare ;3

Język Empty
PisanieTemat: Język   Język Icon_minitimeWto Sty 19, 2010 10:05 pm

Ohayo xD

Więc, założyłem ten temat ponieważ język Japoński jest boski *rozmarzony wzrok*

Teraz trochę historii do liźnięcia xD

Język japoński [nihongo lub nippongo] – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.


Najstarsze znane teksty to pochodzące z V i VI wieku nazwy własne. Nie mówią jednak one wiele o języku. Najstarsze dłuższe teksty pochodzą z VIII wieku. Już wtedy chińskich znaków zaczęto używać do sylabicznego zapisu wymowy.

Jednak pewne sylaby, które są identyczne we współczesnym japońskim były zapisywane różnymi znakami i był to zapis konsekwentny. Świadczy to o tym, że dawny japoński miał więcej samogłosek (lub ogólniej: typów sylab) – osiem zamiast współczesnych pięciu, za to nie rozróżniał długości samogłosek, tak jak to czyni współczesny japoński.

Kluczowa jest jednak nie liczba samogłosek, lecz wysokie prawdopodobieństwo obowiązywania zasady harmonii samogłosek – podobnie jak w językach uralo-ałtajskich. Jest to jeden z głównych argumentów za uralo-ałtajskim pochodzeniem języka japońskiego. Świadczyć mają również o tym podobieństwa morfologiczne i składniowe do języków ałtajskich (np. tureckiego, mongolskiego). Niektórzy badacze doszukują się również podobieństw do języków malajo-polinezyjskich.


Inne teorie łączą japoński z koreańskim (również o wątpliwej pozycji, zwolennicy teorii uralo-ałtajskich zaliczają zwykle do nich również koreański) lub z różnymi grupami języków ludów Pacyfiku.

Żadna teoria nie zdobyła rozstrzygającego uznania i japoński pozostaje największym językiem, o którego pochodzeniu nie wiadomo praktycznie nic [źródło: Wikipedia]


Pasowałoby tez wspomnieć o Hiraganie i Katakanie są to dwa alfabety składowe:

Hiragana - służy do zapisu fonetycznego. Jeśli poznasz hiraganę, będziesz mógł napisać już w zasadzie wszystko po japońsku, ale trochę tak jak uczeń pierwszej klasy – bez używania tych fantastycznych znaków kanji J

Katakana - służy do zapisu nazw własnych (głównie obcego pochodzenia, gdyż Japończycy mają znaki kanji, które zastępują ich nazwy własne), imion, wyrazów dźwiękonaśladowczych.


Polecam stronkę z darmową nauką języka ---> KLIK
Wystarczy się zarejestrować i voila Cute


Mam nadzieję, że jesteście zainteresowani n_n
Dziękuje za uwagę


Język, to element kultury. Przenoszę.
I zalinkuj źródło do jasnej, ciasnj!
Powrót do góry Go down
megumi
Ostatni sektor
megumi


Liczba postów : 23
Join date : 09/03/2010
Age : 28
Skąd : Poznań

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeSro Mar 24, 2010 8:18 pm

Uczysz się japońskiego?
Powrót do góry Go down
http://photoblog.pl/makkanoito
Chi
J-legenda



Liczba postów : 907
Join date : 06/03/2010
Age : 28
Skąd : Warszawa

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimePią Mar 26, 2010 11:39 pm

Na obozie w 2009 roku nauczyłam się paru słówek, hiragany i katakany. Teraz nie mam czasu ale w przyszłości mam zamiar uczyć się japońskiego(jeśli znajdę czas bo w trzeciej gimnazjum to będzie trochę trudne xdd).
Powrót do góry Go down
Mun
Siła Wyższa
Mun


Liczba postów : 2903
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Wrocław/Poznań

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimePią Mar 26, 2010 11:49 pm

Chi, gwarantuję Ci, że po trzeciej gimnazjum, okaże się to jeszcze trudniejsze. ;)

Ach i Megumi, Coby nie uczy się japońskiego, choć bardzo by chciał. Może kiedyś nawet się ustosunkuje do tej wypowiedzi. Cute Na chwilę obecną, nasz Naczelny Offtoper, niestety jest zawalony sprawami osobistymi...
Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Chi
J-legenda



Liczba postów : 907
Join date : 06/03/2010
Age : 28
Skąd : Warszawa

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimePią Mar 26, 2010 11:59 pm

Ojć xdd To postaram się znaleźć coś w trzeciej bo teraz to raczej nie warto xdd Albo w wakacje, znajoma mojej siostry (moja w sumie trochę też xd) chodziła chyba na 3-tygodniowy kurs chyba codziennie i nawet dużo się nauczyła xdd
Powrót do góry Go down
Mun
Siła Wyższa
Mun


Liczba postów : 2903
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Wrocław/Poznań

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 12:07 am

Aaa... ja planuję japonistykę, więc w końcu będę musiała znaleźć czas na język... xD
Jeśli chodzi o kursy, to słyszałam, że uczą na nich podstaw, ale bardziej opłaca się chodzić na normalne lekcje do szkoły językowej... Mieszkasz w Wawie, więc na Twoim miejscu poszłabym do konsulatu japońskiego (albo ambasady, jedno i drugie mieści się w stolicy) i zapytała co najlepiej przygotuje Cię do zdania egzaminu z języka japońskiego jako obcego... Ostatecznie jeśli nie chcesz zawracać głowy tym tam wysoko, to może sprawdź tę organizację. Wydaje mi się, że też mają swoją siedzibę w Twoich okolicach. Cute
Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Anya
Złośliwiec | Kyo Owner
Anya


Liczba postów : 3098
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Kyoto

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeNie Mar 28, 2010 12:24 pm

Chi, wiesz, ja w 3 gimnazjum mam w sumie dużo czasu, ale to zależy od podejścia do szkoły xD

w szkołach językowych są kursy sobotnie, nie? w ogóle są różne opcje uczenia się, ileśtam razy w tygodniu, w szkole, w domu...
Powrót do góry Go down
http://faint-drella.tumblr.com/
Vespergold
Królowa Paparazzich
Vespergold


Liczba postów : 2630
Join date : 09/01/2010
Age : 28
Skąd : Wrocuaff.

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeNie Mar 28, 2010 4:11 pm

A we Wrocławiu coś jest? *patrzy na Mun*
Bo ja bym się chętnie uczyła, mam nawet rodzicielskie błogosławieństwo i kasę na ten cel, ale nie mam fioletowego (XDXDXD) pojęcia gdzie iść, a poza tym nie chcę chodzić sama, bo ja nieśmiała jestem xDDDD
Powrót do góry Go down
http://vespergold.fbl.pl
Mun
Siła Wyższa
Mun


Liczba postów : 2903
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Wrocław/Poznań

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeNie Mar 28, 2010 6:00 pm

Ves, jeśli chodzi o Wrocław, to ja wiem tylko o jednym miejscu w którym naprawdę uczą japońskiego. Szkoła Matsumi, ma bardzo wykwalifikowaną kadrę i dobre zaplecze biblioteczne. 30% zniżki na podręczniki. Małe 5-6 osobowe grupy. Same plusy. Ale jest droga...

wrzesień - czerwiec -> jedno spotkanie tygodniowo -> 2x45min -> 836zł [semestr] / 1672zł [całość]

październik - czerwic -> jedno spotkanie tygodniowo -> 2x45min -> 792zł [semestr] / 1584zł [całość]

lekcje indywidualne -> 45min -> 50 zł



Nie wiem jaka jest forma płatności, ale na chwilę obecną wątpię, abym była w stanie sobie na to pozwolić. Cute Tym bardziej, że nie mam wsparcia rodzicieli. >.< A chciałabym, chciała...
Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Yuki-chan
Stały gość na afterparty
Yuki-chan


Liczba postów : 128
Join date : 16/03/2010

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeWto Mar 30, 2010 7:44 pm

No Matsumi nieźle sobie liczy, ale w końcu japoński to jednak egzotyka póki co..(no i to w sumie jedyna szkoła we Wro ) Ja się uczę prywatnie u chłopaka, który jest Polakiem, ale na tym etapie daje radę. Przerabiamy podobny zakres materiału co w Matsumi i myślę, że będzie dobrze Happy Na japonistykę chyba za stara już jestem :/
Powrót do góry Go down
Mun
Siła Wyższa
Mun


Liczba postów : 2903
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Wrocław/Poznań

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeWto Mar 30, 2010 7:49 pm

Właśnie... Znacie we Wro kogoś kto za rozsądną cenę mógłby zająć się nauczaniem tego języka? Tzn... Podejrzewam, że mogłbybyśmy z Ves razem się "wpisać" na coś takiego. Cute
Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Yuki-chan
Stały gość na afterparty
Yuki-chan


Liczba postów : 128
Join date : 16/03/2010

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeWto Mar 30, 2010 7:53 pm

Ten chłopak ode mnie bierze 20 zł Happy (jestem z Wrocławia, żeby była jasność) :P
Powrót do góry Go down
Vespergold
Królowa Paparazzich
Vespergold


Liczba postów : 2630
Join date : 09/01/2010
Age : 28
Skąd : Wrocuaff.

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeWto Mar 30, 2010 8:16 pm

Ooooo, dobry plan!
A ładny chłopak? XDDDD
Powrót do góry Go down
http://vespergold.fbl.pl
Mun
Siła Wyższa
Mun


Liczba postów : 2903
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Wrocław/Poznań

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeWto Mar 30, 2010 8:39 pm

Ves, perwercie! xD
20zł? Ale od lekcji? I ile razy w tygodniu średnio na to poświęcasz, Yuki?
Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Vespergold
Królowa Paparazzich
Vespergold


Liczba postów : 2630
Join date : 09/01/2010
Age : 28
Skąd : Wrocuaff.

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeWto Mar 30, 2010 9:22 pm

No co? Wiem, że jestem lekko przegięta, ale to jeszcze nic... ja w Warszawie o drogę pytałam tylko ładnych facetów! xDDD

Właśnie, właśnie, Yuki, czy Ty wiesz, że Twoja odpowiedź jest szansą na częstsze niewidywanie przeze mnie mojej mamy? xDDD Marzę o tym! xF
Powrót do góry Go down
http://vespergold.fbl.pl
Yuki-chan
Stały gość na afterparty
Yuki-chan


Liczba postów : 128
Join date : 16/03/2010

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeWto Mar 30, 2010 10:49 pm

Hahahah Very Happy Widzę, że Wy też na wiosennym głodzie, jeśli chodzi o ładnych facetów xD

To od początku, on bierze 20 zł za godzinę lekcji (na pierwszej lekcji zagapiliśmy się i spędził u mnie 2.5 godziny i nie chciał bym płaciła za więcej niż godzinę, i tak mu wcisnęłam tą kasę, bo przerobiliśmy prawie całą hiraganę no i w ogóle, wiadomo, czas nie poszedł na marne a on moim zdaniem ma uczciwe podejście do sprawy Happy)
W planach miałam dwie godziny tygodniowo, ale praca do 16.00 plus inne zajęcia sprawiły, że widywałam się z nim średnio raz na tydzień, bo nie nie wyrabiałam z materiałem i nie chciałam robić sobie zaległości i przygotowywać się na zajęcia na pół gwizdka. Chwilowo mam przerwę, bo muszę w końcu magisterkę napisać, ale myślę, że za jakieś dwa tygodnie ruszę z tym znów.
Zanim podjęłam korki u niego rozmawiałam z innym kolesiem, który chciał 60 zł za godzinę, też Polak, ale jakoś mnie nie przekonał i dodatkowo nie mogłam sobie pozwolić na taki wydatek. Co do tego chłopaka, który mnie uczy - moim zdaniem jak na zaczynanie nauki od zera (pomijam znajomość paru zwrotów itp) to u niego spokojnie można rozpocząć naukę, ma certyfikat z tego poziomu, do którego można się przygotować w Masumi, poza tym widać, że przygotowuje się rzetelnie do każdej lekcji i ma sporo pomocy naukowych, również tych internetowych, jest chętny do pomocy i w ogóle. Dobra, bo rozpisałam się. :p
Co do urody to nie wiem... musiałabyś droga Vespo sama ocenić :P

Jak macie jeszcze jakieś pytania, to służę. ;)
Powrót do góry Go down
Mun
Siła Wyższa
Mun


Liczba postów : 2903
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Wrocław/Poznań

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeWto Mar 30, 2010 11:25 pm

Ja wiem, jakie będzie następne pytanie Ves: A blondyn czy brunet? xD
Tak poważnie, to mogłabyś go spytać, czy mógłby przyjąć dwie idiotki od przyszłego roku szkolnego? Ale tak bardzo wstępnie i czysto hipotetycznie, na chwilę obecną. Ves, się ze mną pewnie zgodzi, co do tego, że teraz przed wakacjami nie ma co zaczynać... A pewnie chciałybyśmy we dwójkę jednocześnie. No i będę musiała przedyskutować sprawę z rodzicielami. Także, na początek czy by dał radę, ewentualnie. Potem pomyślimy dokładniej. Cute
Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Yuki-chan
Stały gość na afterparty
Yuki-chan


Liczba postów : 128
Join date : 16/03/2010

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeWto Mar 30, 2010 11:47 pm

Hhahahahah xD

Myślę, że nie będzie problemu, ale oczywiście spytam go i dam Wam namiary jak coś. To trochę potrwa, bo on jest chwilowo odcięty od netu, ale jak tylko się z nim zobaczę, to przedstawię mu Wasza kandydaturę i dam znać. Happy
Powrót do góry Go down
Mun
Siła Wyższa
Mun


Liczba postów : 2903
Join date : 08/01/2010
Age : 30
Skąd : Wrocław/Poznań

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeSro Mar 31, 2010 2:29 pm

Nie ma pośpiechu. Z góry dziękujemy. Cute
Powrót do góry Go down
http://polishpri.ubf.pl/
Vespergold
Królowa Paparazzich
Vespergold


Liczba postów : 2630
Join date : 09/01/2010
Age : 28
Skąd : Wrocuaff.

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeSro Mar 31, 2010 6:47 pm

Mun, kurczę, przejrzałaś mnie xDDD
Więc Yuki... blondyn czy brunet? XDXDXDXD

A tak na poważnie... fakt, zgadzam się, teraz nie ma sensu zaczynać nauki japońskiego, lepiej od początku przyszłego roku szkolnego. Ja jestem pewna, że moi rodzice się zgodzą, więc Mun, jak coś to używaj ich jako argumentu Very Happy
Powrót do góry Go down
http://vespergold.fbl.pl
Yuki-chan
Stały gość na afterparty
Yuki-chan


Liczba postów : 128
Join date : 16/03/2010

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeSro Mar 31, 2010 6:51 pm

Spoko spoko, naświetlę mu sprawę a resztę czas pokaże :P

Ves... jekby to powiedzieć, chyba ciemny blondyn taki lekko łysiejący.. Happy

Moi rodzice byli bardzo anty a teraz podniecają się jak widzą coś japońskiego Very Happy dziwni ludzie Very Happy
Powrót do góry Go down
Vespergold
Królowa Paparazzich
Vespergold


Liczba postów : 2630
Join date : 09/01/2010
Age : 28
Skąd : Wrocuaff.

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeSro Mar 31, 2010 7:10 pm

*mizia czas* xDDD

Łysiejący... hm. Da się przeżyć xDDD

Moi rodzice generalnie cieszą się jak chcę coś robić poza lekcjami, bo jestem tak leniwa, że zdarza mi się to bardzo rzadko xDXDXDXD
Powrót do góry Go down
http://vespergold.fbl.pl
Yuki-chan
Stały gość na afterparty
Yuki-chan


Liczba postów : 128
Join date : 16/03/2010

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeSro Mar 31, 2010 11:15 pm

No to masz dobrze :P Ja zawsze za dużo chcę robić i ostatecznie nie robię nic o_O Ale myślę, że tym razem będzie lepiej ;)
Powrót do góry Go down
Yuchan
Ostatni sektor



Liczba postów : 23
Join date : 14/02/2012
Age : 27
Skąd : Warszawa

Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitimeWto Mar 13, 2012 9:01 pm

Ucze sie japonskiego, ale jak to pewnie bedzie za miesiac mi sie to znudzi. Jak na razie wytrzymalam 2 miechy i sie trzymam. Nie wydaje kasy na zadne kursy tylko ucze sie sama. Na razie mam motywacje, ale zobaczymy jak to bedzie dalej. Happy Moze jak naucze sie troche sama tego jezyka to zapisze sie na jakis kurs. Teraz nie ma takiej opcji, niestety :/
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Język Empty
PisanieTemat: Re: Język   Język Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Język
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
J-slash :: Japonia vs Korea :: Kultura-
Skocz do: